Emlak Haberleri - Seçmeler 25 Aralık

Yabancıya konut satışında dev artış, Bartın-Amasra tüneli açıldı, Turizmde dev işbirliği, Soma konutları en kısa sürede tamamlanacak ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 25 Aralık

Yabancıya konut satışında dev artış
TÜİK verilerine göre Ocak-Aralık 2014 döneminde, 2013 yılının ilk 11 ayına kıyasla, yabancıya konut satışında yüzde 56'lık bir artış yaşandı. TÜİK verilerine göre en yüksek artış Sakarya'da yaşandı. Sakarya'da artış oranı yüzde 442 olarak gerçekleşirken, Trabzon'da yüzde 384, Bursa'da yüzde 162 ve Ankara'da ise yüzde 118'lik bir artış yaşandı.

Haberin devamı için tıklayınız

Bartın-Amasra tüneli açıldı
Bartın-Amasra Tüneli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın da katıldığı bir törenle açıldı. Bakan Elvan, tünelde ilk sürüşü, kendi makan arabasını kullanarak gerçekleştirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Turizmde dev işbirliği
İpek Yolu Turizm Yatırımları, Özbekistan'da, dünyanın en büyük otel markalarına sahip Wyndham Group ile anlaşmaya vardı. Anlaşma kapsamında İpek Yolu Turizm'in, Özbekistan'ın Tashkent şehrinde Dedeman Silk Road Tashkent Oteli olarak hizmet veren yatırımı, 'Wyndham Tashkeent' markası ile hizmet vermeye başlayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

TANAP projesi ihalesi firmaları belirlendi
TANAP Projesi'nde SCADA ve Telekomünikasyon Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) Müteahhitleri için açılacak ihaleye, yerli ve yabancı olmak üzere toplam 9 firma/ortaklık davet edilecek. Azerbaycan'daki Şah Deniz-2 Sahası'ndan çıkarılarak doğal gazı Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. tarafından açılan Ön Yeterlilik İhalesi'ne ilişkin değerlendirmede SCADA ve Telekomünikasyon Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) Müteahhitleri İhalesi'ne çağırılacak firmalar belirlendi.

Haberin devamı için tıklayınız

Sivil toplumdan, İş Sağlığı itirazı
Aralarında TMMOB'nin de bulunduğu Sivil Toplum Kuruluşları, TBMM gündemindeki 'İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu' ile ilgili düzenlemenin 'umulan' sonuçları almada yeterli olamayacağını açıkladı. DİSK, KESK, TMMOB veTTB, Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi'nde kabul edilen "2014-2018 Politika Belgesi ve Eylem Planı" ile TBMM gündeminde bulunan "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Rönesans, üniversiteli gençleri ağırladı
'Geleceği Tasarla' çağrısıyla proje yarışması açan Rönesans, 15 farklı üniversiteden gelen 15 öğrenciyi İstanbul'da ağırladı.  İstanbul'a gelen üniversiteli Rönesans Holding'in, LEED sertifikalı projelerini gezerek, yeşil bina ve çevre dostu sistemleri konusunda bilgi aldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Soma konutları en kısa sürede tamamlanacak
TOKİ Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 gün içinde 301 konut inşa edecek. 

Haberin devamı için tıklayınız

Urla Villalarına itiraz reddedildi
İzmir Barosu'nun, Cumhurbaşkanı'na hediye edildiği söylenen Urla'daki villalara yaptığı itiraz Urla Cumhuriyet Savcılığı tarafından reddedildi. Urla sınırları içinde yer alan Zeytineli Köyü Hacılar Koyu'nda yer alan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edildiği iddia edilen villalara ilişkin olarak, İzmir Barosu'nun yaptığı itirazı, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demirci kabul etmedi.

Haberin devamı için tıklayınız

TAV Airport Hotel, İzmir'de
TAV Airport Hotel, ikinci otelini İzmir Adnan MEnderes Havalimanı'nda açacak. Ocak ayında faaliyete geçmesi planlanan otelin yatırım maliyeti 2 milyon Euro. TAV Airport Hotel, ikinci otelini İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda açacak. Ocak ayında faaliyete geçmesi planlanan otel, 2 milyon Euro'ya mal olacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Gaziosmanpaşa dönüşümüne 'yürütmeyi durdurma'
Gaziosmanpaşa Yenidoğan ve Sarıgöl mahallelerindeki 'kentsel dönüşüm', Danıştay 14. Dairesi'nin yürütmeyi durdurma kararıyla donduruldu. 

Haberin devamı için tıklayınız