Emlak Haberleri - Seçmeler 26 Ocak

Türkiye Habitat'a hazırlanıyor, İnşaata güven azaldı, TOKİ'den Somali'ye 10 bin konut ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 26 Ocak

Türkiye Habitat'a hazırlanıyor
Üçüncü Birleşmiş Milletler Konut ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişme Konferansı (Habitat III) 2016 yılında Ekvator'da gerçekleştirilecek. 

Haberin devamı için tıklayınız

İnşaata güven azaldı
TÜİK'in Sektörel Güven Endeksleri-Ocak 2015 Raporuna göre, inşaat sektörü güven endeksinde yüzde 1 oranında azalma gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu Ocak 2015 dönemine ait Sektörel Güven Endeksini açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

TOKİ'den Somali'ye 10 bin konut
Somali'de Mogadişu Havalimanı'nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ'nin Somali'ye 10 bin konut inşa edeceğini söyledi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Somali'ye 10 bin konut inşa etmeye hazırlanıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Kabataş Mecidiyeköy metro ihalesi Mart'ta yapılıyor
Kabataş Mecidiyeköy metro hattı ihalesinin tarihi belli oldu. Projenin ihalesi 30 Mart 2015 tarihinde yapılacak. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy-Kabataş Kesimi ve Depo Sahasının İnşaat İşleri ile Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı ve Depo Sahasının; İnce İşler ile Elektromekanik Sistemleri Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri yapım işi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarıldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Çevreci yarışmaya yoğun ilgi
Rönesans Holding'in 'Sürdürülebilir Geleceği Tasarla' proje yarışmasına 3 ayda 78 üniversiteden 1065 genç başvurdu. Rönesans Holding'in "Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" proje yarışması 19 şehir, 27 üniversitede düzenlenen seminerlerde 2 bin 592 öğrenciyle buluşuldu. Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri öğrencilerinin büyük ilgiyle karşıladığı yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 13 Şubat. 

Haberin devamı için tıklayınız

Çekilirsem, gerisini devlet düşünsün
Ali Ağaoğlu, rant vergisi tartışmalarına katıldı: 'Gerekirse iş yapmam. Sonrasını devlet düşünsün.' Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, inşaatçıların 'rantçı' olarak tanımlanmasını eleştirerek: 'Kuralı koysunlar, onun üzerine konuşuruz. Bu kuralları koyarlarsa yapmıyoruz iş deriz, biter. Benim paraya ihtiyacım yok.' dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Istanbul EDITION'a 'Uluslararası Sürdürülebilirlik Ödülü'
The Istanbul EDITION; Hotel Awards '2014 En İyi Sürdürülebilir Otel Projesi Ödülü'nü Londra Marriott Hotel'de düzenlenecek gala gecesinde teslim alacak. 

Haberin devamı için tıklayınız

Markalaşma için 'Turkey:Home'
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 'Turizmde Markalaşma' hedefine ilişkin stratejik bir adım olan Turkey:Home Kampanyasına ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Konutta yıllık artış yüzde 20'yi buldu
Aralık 2014 Emlak Endeksi'ne göre, ülke genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 20'yi bulurken, amortisman süresi 13 yıl olarak belirlendi. 

Haberin devamı için tıklayınız