Emlak Haberleri - Seçmeler 27 Aralık

Hızlı tren hatları yurt dışına ulaştı, körfez yatırımcısından 'mülk' atağı, TMMOB'den Bakan Güllüce'ye yanıt, Beyoğlu'nda alt yapı turizmi canlandırdı ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 27 Aralık

Hızlı tren hatları yurt dışına ulaştı
Son yıllarda büyük bir hızla artan Yüksek Hızlı Tren Hatları, ülke sınırlarının dışına çıktı. TCDD'nin 2015 planları arasında hattın Kuzey Irak'a uzatılması bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Körfez yatırımcısından 'mülk' atağı
Körfez sermayesinin Türkiye'yedeki gayrimenkul yatırımı 2014'ün ilk 11 ayında 2 milyon metrekare'ye çıktı. Körfez Sermayesi'nin Türkiye'ye yaptığı mülk yatırımı her geçen sene artış gösteriyor. Mütekabiliyet yasasının çıkmasının ardından Türkiye'den çok sayıda mülk edinmeye başlayan Ortadoğulu yatırımcılar, 2014'ün ilk 11 ayında 2 milyon metrekarelik yer satın aldı.

Haberin devamı için tıklayınız

TMMOB'den Bakan Güllüce'ye yanıt
TMMOB Başkanı Soğancı, yayınlanan tebliğ sonrasında Bakan Güllüce'nin 'muhatap yasalardır' açıklamasına yanıt verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin, TMMOB ve odalar üzerinde Bakanlık denetimini düzenleyen tebliğin yayınlanmasının ardından yaptığı 'Muhatap ben değilim, yasalar!' açıklamasına, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'dan tepki geldi.

Haberin devamı için tıklayınız

Beyoğlu'nda alt yapı turizmi canlandırdı
Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan: ' Belediyemizin Yüksek Kaldırım'daki yol ve alt yapı çalışmaları turizmin gelişimine büyük katkı sağladı.' dedi. Beyoğlu Belediyesi'nin, Karaköy Bölgesi'nde gerçekleştirdiği yol çalışmaları sonucu otelleşme hızlandı ve insan trafiği, Taksim'den Karaköy'e indi.

Haberin devamı için tıklayınız

Suriyeliler için konteyner kent
Suriye'deki iç savaşın ardından Türkiye'ye sığınan Suriyeli göçmenler için Kilis Öncüpınar'da kurulan konteyner kentin genişletme çalışmaları sürüyor. BM Standartlarında kurulan konteyner kentte 1248 konteyner yer alacak.

Haberin devamı için tıklayınız