Emlak Haberleri - Seçmeler 4 Aralık

Kira zam oranı Aralık 2014, Üsküdar Çekmeköy metrosu son durum, Sektörün Papa ve Putin beklentisi ve diğer seçmeler 4 Aralık haberleri

Emlak Haberleri - Seçmeler 4 Aralık

Atatürk, Ak Saray'ın başına iş açabilir
Atatürk'ün AOÇ'ye ilişkin vasiyetinin ihlal edildiği gerekçesiyle açılan davada mahkeme heyeti, 'Mustafa Kemal'in vasiyetini inceleme' kararı aldı
Atatürk'ün Atatürk Orman Çiftliği'ne ilişkin vasiyetinin ihlal edildiği gerekçesiyle açılan davada mahkeme heyeti, 'Mustafa Kemal'in vasiyetini inceleme' kararı aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mustafa Kemal'ın Atatürk Orman Çiftliği'ni şartlı bağışladığını belirterek: 'Vasiyette kamusal kullanım gözetilmişti.' dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Kira zam oranı Aralık 2014! Aralık'ta kiralar ne kadar artacak?
Kasım 2014 enflasyon oranları açıklandı. Buna göre Aralık'ta kiralar ne kadar artacak? Gelin kira zam oranı Aralık 2014'ü hesaplayalım. 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren Yeni Borçlanma Kanunu'na göre, kira zamları her ay açıklanan yıllık ÜFE oranlarına göre hesaplanıyor. Bu kapsamda, Aralık 2014'te kira sözleşmeniz dolmuşsa, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yeni açıklanan Kasım 2014 enflasyon oranlarına bakacaksınız.

Haberin devamı için tıklayınız

BASF 150. yılını kutluyor
BASF, 150. kuruluş yıldönümünü kutlayacağı 2015'te şehir yaşamı, akıllı enerji ve gıda gibi küresel zorlukları çözmeyi hedefleyen global platformu hayata geçirmeye hazırlanıyor. BASF, 2015'te tüm dünyada 150. Kuruluş yılını kutlamaya hazırlanıyor. 'Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz' Sloganıyla faaliyetlerini sürdüren şirket, 150. yılında da insanları ve düşünceleri, bu strateji doğrultusunda bir araya getirmeyi hedefliyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Sektör işbirliği yapacak Türkiye kazanacak
6. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi'nde, Müşavir, Müteahhit ve İnşaat Malzemesi Üreticileri, sektörde 'İşbirliği ve Güç Birliği'ne gitme kararı aldı. 6. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi'nde, Müşavir, Müteahhit ve İnşaat Malzemesi Üreticileri, sektörde 'İşbirliği ve Güç Birliği'ne gitme kararı aldı. Etkinlikte konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Mimar-Mühendis-Müşavir ve Müteahhitler ile İnşaat Malzemesi Üreticileri ile birlikte, Bakanlık desteği ve işbirliğinde bir çalıştay yapılabileceğini, bu konuda her türlü desteği verebileceklerini belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Üsküdar Çekmeköy metrosu son durum
İnşaat çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü Üsküdar Çekmeköy metrosunda son durum ne? Hat ne zaman açılacak? Anadolu yakasının ikinci metro hattı olacak Üsküdar Çekmeköy metrosunda son durumu Emlakwebtv.com takipçileri için araştırdık. Projede tünel kazısı çalışmalarında hatrı sayılır bir yol alınmış durumda. Toplamda 45 kilometrelik tünel kazısı yapılacak hatta, şu ana kadar 26 kilometrelik tünel kazısı yapıldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Çin'in iki devi birleşiyor
Çin'in iki büyük tren üretici firması CSR ve CNR'nin birleşme kararı aldığı konuşuluyor. Çin'in iki büyük tren üretici firması CSR ve CNR'nin birleşme kararı aldığı konuşuluyor. Çinli Şinhua Haber Ajansı'nın haberine göre, iki dev firmanın birleşmesi yolunda gerekli ilk taslağın planları hazırlandı.

Haberin devamı için tıklayıız

İş GYO'nun notu 10 üzerinden 9.09
İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Saha Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme Hizmeti A.Ş. (SAHA) tarafından "yüzde 90,92" notu ile değerlendirildi. 2012 yılı itibariyle Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi'nde yer alan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Saha Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme Hizmeti A.Ş. (SAHA) tarafından 04.12.2014 tarihi itibarıyla hazırlanan yeni Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu doğrultusunda "%90,92" notu (10 üzerinden 9,09) ile derecelendirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Sektörün Papa ve Putin beklentisi
ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Papa Fransuva ve Vladimir Putin ziyaretlerinin, gayrimenkul sektörünü hareketlendireceğini söyledi. Papa'nın ve Putin'in ziyaretleri sonrasında gayrimenkul sektörünün de beklenti içine girdiğini ifade eden ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan; "Yabancıya satışlar 2015 yılında da önemini korumaya devam edecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Türkiye 'balon' riskine karşı güçlü
Wisconsin-Madison Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş, Türkiye'nin ABD ve Avrupa ile kıyasla konut riskine karşı daha sağlam bir konumda bulunduğunu söyledi. GYODER tarafından düzenlenen 14. Gayrimenkul Zirvesi'nde, 'Konut sektöründe balon var mı?' sorusuna yanıt arandı. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes'in yönettiği oturumda, konuşan Wisconsin-Madison Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş ise emlak balonunun tarifsizliğine dikkat çekti.

Haberin devamı için tıklayınız