Emlak Haberleri - Seçmeler 6 Aralık

Saray savunması: İtibardan tasarruf olmaz, Emlak Konut dev hedefe çok yakın, Bedelli Askerlik'ten konut satışına ve diğer emlak haberleri haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 6 Aralık

Saray savunması: İtibardan tasarruf olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Saray'ın maliyeti eleştirilerine: 'Atalarımızın bir sözü var. İtibardan tasarrif olmaz.' ifadeleriyle yanıt verdi. İstanbul Çırağan Sarayı'nda yapılan ASKON Toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: 'Burası sanki benim kişisel sarayım. Dünyayı da geçmemiş. Bilmiyor. Devlet yönetimi nedir anlamaz. Çünkü SSK'yı nasıl batırdığını biliyorsunuz' ifadeleriyle CHP ledire Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Haberin devamı için tıklayınız

Emlak Konut dev hedefe çok yakın

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2014'ü 10 bin konut satışı ve 4.5 milyar liralık hasılatla kapatmayı planlıyor. 2003 yılı başından bugüne dek başta İstanbul olmak üzere tüm ülkedeki arsalar üzerinde projelen ürüten Emlak Konut, 2014 yılı 3. çeyrek itibariyle 14.8 milyar liralık aktif toplama ulaştı.

Haberin devamı için tıklayınız

3. köprüye 'ekolojik köprü' şartı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 3. köprünün bağlantı yollarına yaban hayvanları için 'ekolojik köprü' şartı getirdi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul'da inşaatı süren 3. köprüden etkilenebilecek yaban hayvanları için çalışma başlattı. 3. köprünün bağlantı yolları yapılırken yaban hayvanlarının geçişini sağlamak için ekolojik köprüler inşa edilecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Bedelli Askerlik'ten konut satışına

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan 'Bedelli Askerli' açıklamasının ardından satılık konut ilanlarında hızlı bir artış yaşandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan 'Bedelli Askerli' açıklamasının ardından satılık konut ilanlarında hızlı bir artış yaşandı. Bedelli haberinin çıktığı gündün bu yana 'sahibinden.com' da 'Bedelli için acil satılık' ilanlarının sayısın 300'e ulaştı.

Haberin devamı için tıklayınız

Havalimanlarından 11 ayda 155 milyon yolcu geçti

2014 yılının 11 ayında Türkiye havalimanlarından hizmet alan yolcu sayısı 155 milyonu geçti. 2014 yılının 11 ayında Türkiye havalimanlarından hizmet alan yolcu sayısı 155 milyonu geçti. Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye geneli havalimanlarından Kası ayında hizmet alan yolcu sayısı 11 milyon olurken, 2014 yılının 11 aylık bütünündeki yolcu sayısı ise 155 milyonu aştı. 

Haberin devamı için tıklayınız