Emlak Haberleri - Seçmeler 7 Ocak

Lütfi Elvan'dan 'Nissibi' ziyareti, Çevreye 19.3 milyat TL, Sinpaş GYO'dan yeni kitap, Kanal İstanbul gecikti, havalimanının kotu düştü ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 7 Ocak

Lütfi Elvan'dan 'Nissibi' ziyareti
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, hafta içinde yaya trafiğine açılan Nissibi Köprüsü'nde incelemelerde bulundu. Bölgenin tarihi bir ana tanıklık ettiğini ve 25 yıllık hasretin giderildiğini belirten Bakan Elvan, köprünün "bölge" insanının hayali olduğunu belirtti.

Haberin devamı için tıklayınz

Çevreye 19.3 milyar TL
Türkiye İstatistik Kurumu 2013 yılında çevresel harcamalara toplam 19.3 milyar TL harcandığını açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu, 2013 "Çevresel İstihdam, Gelir ve Harcama İstatistikleri"ni açıkladı. Buna göre toplam çevresel harcamalar 2013 yılında 19,3 milyar TL olarak gerçekleşti.

Haberin devamı için tıklayınız

Sinpaş GYO'dan yeni kitap
Sinpaş GYO, iş dünyasına yönelik yayımladığı kitaplara bir yenisini daha ekledi: "Yeni Tüketici". Sinpaş GYO, Stanford Üniversitesi Profesörü Itamar Simonson ve WOMM (Word-of-Mouth Marketing) ustası Emanuel Rosen tarafından kaleme alınan "Yeni Tüketici" kitabını ilgililerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

En yüksek satış İst Marina'da
2014 yılında 5 milyar 211 milyon 529 bin 253.09 TL'lik satış yapan Emlak Konut, en yüksek satışın İst Marina projesinden elde edildiğini açıkladı. Emlak Konut GYO bağımsız bölüm raporuna göre 2014'te yıllık bazda, gelir kaleminde en fazla satışı İst Marina projesi gerçekleştirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakanlık'tan Kırsal dönüşüm Çalıştayı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ilgili kuruluşu İller Bankası, İlbank Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri'nde "Kırsal Dönüşüm Çalıştayı" düzenleyecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ilgili kuruluşu İller Bankası, İlbank Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri'nde "Kırsal Dönüşüm Çalıştayı" düzenleyecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Arçelik'ten Tayland'a üretim tesisi
Arçelik A.Ş., Güney Doğu Asya'da üretim merkezi olarak Tayland'ı seçti. Beko'nun 263 bin metrekare üzerine kurulu fabrikasında buzdolabı üretilecek. 

Haberin devamı için tıklayınız

2014'de yolcu rekoru kırıldı
2014 yılı içinde havalimanlarından hizmet alan yolcu sayısının 166 milyonu geçtiği açıklandı. Aynı dönemde hizmet veren uçak sayısı ise 1.6 milyonu aştı. 2014 yılı içinde havalimanlarından hizmet alan yolcu sayısının 166 milyonu geçtiği açıklandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan açıklmada, yine 2014 yılı içinde hizmet veren uçak trafiğinin ise 1.6 milyonu geçtiği belirtildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Kanal İstanbul gecikti, havalimanının kotu düştü
Sayıştay 2013 DHMİ raporunda, 3. Havalimanı zeminindeki kot kaybını 'Kanal İstanbul' projesinin gecikmesine bağladı.  Proje için 1.7 milyar metreküp dolgu gerektiğini ve bu miktarın da öncelikli olarak 'eş zamanlı' biçimde başlayacak olan Kanal İstanbul Projesinden elde edilmesinin planlandığını belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız