Emlak Haberleri - Seçmeler 8 Ocak

Bakan Elvan'dan 3 kente havaalanı müjdesi, Bakan Güllüce İztuzu eylemlerini yorumladı, Kentsel dönüşüm Antalya ve Kayseri'de, 2014'te 'çevre cezası' rekoru ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 8 Ocak

Bakan Elvan'dan 3 kente havaalanı müjdesi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Yozgat, Rize ve Trakya'dan bir kente daha havalimanı yapılacağını söyledi. Önümüzdeki dönemde havaalanı yatırımlarına ağırlık verileceğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 'Yozgat'ta, Rize'de ve Trakya'nın bir ilinde daha havalimanı yapacağız.' dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakan Güllüce İztuzu eylemlerini yorumladı
İKUP öncülüğündeki çevreci grubun İztuzu Plajı'nda yaptığı eylemle ilgili bir değerlendirme yapan Bakan Güllüce: 'Lüzumsuz bir reaksiyondu.' 

Haberin devamı için tıklayınız

TAV'dan devlete 174.6 milyon ödedi
TAV Havalimanları işletmesi, Atatürk ve Adnan Menderes Havalimanları kira bedeli olarak DHMİ'ye 174 milyon 647 bin 444 doların ödemesini yaptı. TAV Havalimanları işletmesi, Atatürk Havalimanı ve Adnan Menderes Havalimanı için DHMİ'ye 174 milyon 647 bin 444 doların ödemesini ve KDV kira bedelini ödedi.

Haberin devamı için tıklayınız

İzmir Fuar Merkezi'nin yüzde 85'i tamamlandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de inşa edilen 'Fuar İzmir' inşaatında sona yaklışılıyor. İnşaatın yüzde 85'i tamamlandı. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydanı ve tamamlanan 14 katlı seyir kulesiyle dikkat çeken Fuar İnşaatı, 337 bin metrekarelik arazi, 240 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde hayata geçiriliyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Kentsel dönüşüm Antalya ve Kayseri'de
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Kayseri Kocasinan Belediye Başkanlığı'nın teklifleri ile yeni kentsel dönüşüm alanları belirlendi. 

Haberin devamı için tıklayınız

2014'te 'çevre cezası' rekoru
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2014 yılında gerçekleştirilen çevre denetimlerinde 93 milyon TL'lik idari para cezası kesildiğini açıkladı. 

Haberin devamı için tıklayınız

Havacılıktan devletin kazancı: 8 milyar dolar
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, 3. Havalimanı hariç, havacılık sektöründen devletin kasasına girecek olan paranın 8 milyar dolar olduğunu söyledi. TAV Havalimanlarının, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne gerçekleştirdiği kira ödemesinin temsili çek teslim töreninde konuşan Elvan, DHMİ'nin kamu-özel sektör işbirliği kapsamında 18 projeyi hayata geçirdiğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

DALÇEV'e İztuzu uyarısı
İztuzu Plajı'nı devralan DALÇEV'e bir yazı gönderen Muğla Turizm Çevre Vakfı, hukuksal süreç sona erene kadar faaliyette bulunulmaması uyarısında bulundu'. İztuzu Plajı'nı devralan DALÇEV'e bir yazı gönderen Muğla Turizm Çevre Vakfı: 'Hukuki süreç sona erene kadar faaliyette bulunmayın.' uyarısında bulundu. İztuzu Plajı özellikle Caretta caretta'lar için büyük önem taşıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Nata Holding'ten İstanbul'a dev yatırım
Türkmenistan'da dev projelere imza Nata Holding, İstanbul'da 450 milyon dolarlık karma projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Sultangazi'de konut, AVM ve işyerinden oluşan karma projenin inşaatına başlayan Nata Holding, inşaatı 3 senede tamamlamayı planlıyor.

Haberin devamı için tıklayınız