Emlak Haberleri - Seçmeler 9 Aralık

Turkeybuild 2015 Fuar takvimi, Kentsel tasarım projelerine ilişkin esaslar, Büyük şehirlere 'Temiz Hava Merkezleri', Tepe Nautilus'un 2015 atağı ve daha fazla emlak haberleri sizlerle

Emlak Haberleri - Seçmeler 9 Aralık

Bu havalimanına uçak indiremezsin
TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, Üçüncü Havalimanı için kotun 105'ten 70'e düşürülmesi durumunda uçak iniş çıkışının mümkün olamayacağını açıkladı. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası'ndan Selin Bostan tarafından hazırlanan rapor, Prof. Dr. Beyza Üstün ve Prof. Dr. Zerrin Bayrakdar'ın da katıldığı bir toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Kongre sektörünün gözü İstanbul'da
İstanbul, 26-28 Şubat'ta kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan ACE of M.I.C.E. Fuarı'na ev sahipliği yapacak. Fuar kapsamında, bu alandaki en önemli ödüllerden biri kabul edilen ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri de sahiplerini bulacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Tepe Nautilus'tan 2015 atağı
Tepe Nautilus, yeni yıl kampanyalarında misafirleri için birbirinden özel hediye seçenekleri sunuyor. Tepe Natilus'ta 150 TL ve katları tutarında alışveriş yapan herkes, 4 adet Vespa motosiklet ve 1 adet Mini Cooper Countryman kazanma şansı elde ediyor. 

Haberin devamı için tıklayınız

Büyük şehirlere 'Temiz Hava Merkezleri'
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ülke genelinde hava kalitesini 175 adet sabit ve 4 adet mobil hava kalitesi ölçüm istasyonu ile ölçüyor. Ülkemiz nüfusu dikkate alındığında hava kalitesinin ölçümlerle temsil edilebilmesi için istasyon sayısının 330'a çıkartılması hedefleniyor.  

haberin devamı için tıklayınız

evdekifirsat'tan 10 bin TL indirim çeki
'evdekifirsat.com', ev alma kararı alan müşterilere site üzerinden doldurdukları form sonrası sahip olabilecekleri yeni bir kampanya başlattı. Bu kapsamda müşteriler, evdekifirsat.com'a girerek ana sayfadaki kayıt formunu doldurdukları takdirde, site üzerinden satışa sunulan tüm projelerde geçerli olmak üzere 10 bin TL'lik indirim çeki kazanıyor.  

Haberin devamı için tıklayınız

Turkeybuild 2015 Fuar takvimi açıklandı!
 Yapı Fuarları – Turkeybuild, 2015 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir'de sektöre ilişkin tüm yenilikleri ilgilileriyle buluşturmaya devam edecek. Yapı Fuarları – Turkeybuild, 38. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul ile 2015 yılındaki ilk ve en önemli buluşmasını Nisan ayında gerçekleştirecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Vialand'a 'Shining Star Awards'tan ödül
'Shining Star Awards-Eğlence Ödülleri' organizasyonunda 'Türkiye'nin En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi' ödülünü alan VIALAND'in yatırımcıları, Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar ve Gürsoy Grup CEO'su Abdurrahman Gürsoy, VIALAND yatırımıyla 'Yılın Girişimcileri' ödülüne layık görüldü. 

Haberin devamı için  tıklayınız

Kentsel tasarım projelerine ilişkin esaslar belirleniyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, nitelikli kentsel tasarım projelerinin hazırlanmasına yönelik esasların belirlenmesi amacıyla düzenlenen çalıştay, bugün gerçekleşecek. Yaptığı bir açıklama ile nitelikli kentsel tasarım projelerinin elde edilme yöntemleri ile nitelikli kentsel yaşam çevrelerinin oluşturulabilmesi için kentsel mekan ve yapı projelerinin elde edilmesine dikkat çeken bakanlık şu açıklamalarda bulundu.

Haberin devamı için tıklayınız