Emlak Konut 1.3 milyon metrekarelik arazi için ihaleye çıkıyor

Emlak Konut GYO, Haziran ve Temmuz aylarında, Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve İzmir Alsancak'ta iki etapta ihaleye çıkmaya hazırlanıyor

Emlak Konut 1.3 milyon metrekarelik arazi için ihaleye çıkıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Haziran ve Temmuz aylarında 5 büyük ihaleye hazırlanıyor. İhaleler İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve İzmir Alsancak'taki iki etapta gerçekleştirilecek. İhaleye konu arsaların toplam büyüklüğü 1 milyon 327 bin metrekareyi buluyor. 

Emlak Konut 5 dev ihaleye hazırlanıyor

Emlak Konut GYO  Haziran ve Temmuz aylarında 5 büyük ihale gerçekleştireceğini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Güçlü Türkiye için Birlik Vaktif kampanyasının ardıdan Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerini söyledi. Kurum, toplam büyüklüğü 1.3 milyon metrekareyi 5 proje ihalesi ile 2017 hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atacaklarını belirterek "Ayrıca yine yaz döneminde bu projelere ek olarak Şişli Teşvikiye ve Küçükçekmece Halkalı da bulunan 2 proje için de ihaleye çıkmayı planlıyoruz. Amacımız Emlak Konut olarak  sadece konut yapmanın ötesinde Türkiye’de daha iyi koşullarda insanların hayat süreceği sosyal yaşam standartlarını arttıran daha sağlıklı ve güvenli alanlar oluşturan projeleri gerçekleştirmek sürdürülebilir gelecekler inşa etmek ” dedi. Murat Kurum, Emlak Konut'un 2017'ya 1.5 milyar TL'yi bulan arsa ihalesine çıkma hedefiyle girdiğini de hatırlatarak, buu ihaleler neticesinde de 10 milyar TL'lik iş yapımının gerçekleştirileceği bilgisini veri. 

Emlak Konut ihaleleri

Emlak Konut'un ihaleye çıkacağı arazilerden ilki Galatasaray'ın Riva'daki arazisi olacak. İzmir Alsancak'taki iki etaplı arazi ise Tariş Kooperatifler Birliği'ne ait. Diğer taraftan Tuzla ve Zeytinburnu arazileri ile birlikte ihaleye çıkılacak toplam arazi boyutu ise 1.3 milyon metrekareyi geçiyor.