Emlak Konut 2016 kar hedefini revize etti

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yıl başında 2016 yılı sonu için yapılan 1.5 milyar TL kar tahminin 1.8 milyar TL olarak revize etti

Emlak Konut 2016 kar hedefini revize etti

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yıl başında 2016 yılı sonu için yapılan 1.5 milyar TL kar tahminin 1.8 milyar TL olarak revize etti. Şirket, revizeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurdu. 

Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklama şöyle; 

''Şirketimiz 2016 yılı içerisinde planladığı gibi ihalelerini gerçekleştirmiş ve yaptığı ihalelerle 2,28 milyar TL şirket payına tekabül eden 7 farklı gelir paylaşımlı ihale yapmış ve büyümeye devam etmiştir.

Bu sonuç, geçmiş yıllarda görülen başarılı ihalelerin bu yıl da devam ettiğinin göstergesi olmuştur. Yine tamamlanma aşamasına gelen bazı projelerimizde  projelerimizin tamamlanması beklentimizden daha hızlı olmuştur. Bu nedenle yılın başında, 2016 yıl sonu için yapmış olduğumuz 1,5 milyar TL  kar tahminini 1,8 milyar TL ye revize etmiş bulunuyoruz.

Emlak Konut olarak önümüzdeki yıllarda da hem şirketimizin karlılığını ve büyümesini artırmak hem de ülke ekonomisine katkıda bulunarak halkımızın kaliteli yaşam alanlarına ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz.''

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo