Emlak Konut atılımını sürdürüyor

Yılın ilk 4 ayında 2 bin 882 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştiren Emlak Konut GYO, Anadolu’ya açılma politikasını ise Başkent Ankara üzerinden sürdürüyor.

Emlak Konut atılımını sürdürüyor

Yılın ilk 4 ayında 2 bin 882 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştiren Emlak Konut GYO'nun son 11 yıldaki bağımsız bölüm üretimi ise 100 bine ulaştı. Emlak Konut, yıl sonunda 12 bin bağımsız bölüm karşılığında 6.7 milyar TL ciro elde etmeyi hedefliyor. 

2023'e kadar 250 bin bağımsız bölüm hedefi
2023 yılı sonu itibariyle 250 bin adete ulaştırmış olmayı planladıkları bilgisini veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut’un marka güvenirliğini devam ettirmek adına tüm gücümüzle çalışıyor, Türkiye adına başarıları ile anılacak, küresel bir oyuncu olma hedefimize her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz. Emlak Konut olarak her yıl bir önceki yıla göre hedeflerimizi büyüterek sektöre, ekonomiye ve yatırımlarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Konutta sıçrama bekleniyor
Ekonomide yaşanan gelişmeler çerçevesinde sektörü de değerlendiren Murat Kurum, diğer sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de ekonominin önemli rol oynadığına işaret etti. Kurum değerlendirmesinde “Sektörümüzü hareketlendiren ‘kentsel dönüşüm’ ve ’Mütekabiliyet Yasası’ değişikliği gibi hukuki düzenlemelerin yapıldığı 2012 yılından bu yana olumlu gelişmeler yaşandı. Bunların devam edeceğini öngörüyoruz. Büyüyen orta gelir kesimi, kadın nüfusunun çalışma hayatına entegrasyonunun artması, Türkiye’nin nüfusunun halen 29 yaş civarında olması ve kentsel dönüşüm ihtiyacı gibi konular burada önem taşıyor. Önümüzdeki 20 yıl içerisinde 6 milyondan fazla konutun yıkılıp yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Bu bile başlı başına ciddi bir potansiyel. Bunlar modern ve sağlıklı bir Türkiye için şart” diye konuştu.