Emlak Konut Ayazma ihalesinde kıran kırana rekabet

Emlak Konut GYO'nun anahtar teslimi projesi "Ayazma Emlak Konutları"nin 2. Etap Konut ve Ticaret alanları "Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı" işi ihalesine 20 firma katıldı. En yüksek teklif Siyahkalem Müh. İnş. San. ve Tic. A.Ş:'den geldi

Emlak Konut Ayazma ihalesinde kıran kırana rekabet

Emlak Konut GYO'nun anahtar teslim projelerinden olan "İstanbul Başakşehir Ayazma Emlak Konutları"nın 2. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesi, kıran kırana bir rekabete tanık oldu. Dün gerçekleştirilen ihaleye toplam 20 firma katıldı.

En yüksek teklif Siyahkalem'den
Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu-KAP'a yapılan açıklamada, ihaleye katılım gösteren firmalar içerisinde en yüksek teklif Siyahkalem Müh. İnş. San.ve Tic. A.Ş.'den geldi. Firmanın teklifi 91.205.000,00 TL oldu. Siyahkalem'in ardından en yüksek ikinci teklifi yapan Ali Acar İnş. San. Tic. Ltd. Şti ise 88.828.000,00 TL teklifinde bulundu. En yüksek teklifi veren şirketlerden biri olan Can İnş. San. ve Tic. A.Ş.'nin 84.450.000,00 TL'lik teklifine karşın, Yapı 1453 İnş. San. ve Tic. LTD. Şti'nin teklifi ise 84.553.034,00 TL oldu.

Kayabaşı Emlak Konutları'nda kabul tutanağı onaylandı
Diğer taraftan Emlak Konut GYO, İstanbul Kayabaşı emlak Konutları 1. Etap 3. Kısım Konut, Okul ile Ada İçi Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatları İşi'nin geçici kabulünün yapıldığını "Geçici Kabul Tutanağı"nın 25.03.2016tarihinde onaylandığını açıkladı. Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada:

"Şirketimiz anahtar teslim projelerinden "İstanbul Kayabaşı Emlak Konutları 1. Etap 3. Kısım Konut, Okul İle Ada İçi Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatları İşi"nin Geçici Kabulü yapılmış olup "Geçici Kabul Tutanağı" 25.03.2016 tarihinde onaylanmıştır..." ifadelerine yer verildi.