Emlak Konut Bizim Mahalle ihalesinde 6 teklif

Emlak Konut GYO, İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. Etap İhalesi'ni dün gerçekleştirdi. İhalenin ilk oturumunda 6 firma teklif verdi.

Emlak Konut Bizim Mahalle ihalesinde 6 teklif

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Küçükçekmece'de hayata geçirilecek Bizim Mahalle projesinin 1. etap ihalesinin ilk ayağı 26 Eylül 2017 tarihindetamamladı. İhalenin 1. oturumunda 6 firma teklif verdi. 

Emlak Konut Küçükçekmece Bizim Mahalle İhalesi teklifleri

6 firmanın teklif sunduğu Emlak Konut İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle Projesi 1. Etap ihalesinde en iyi teklifi, 85 milyon TL'lik Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri ile Özak Gayrimenkul/İNT-ER Yapı İnşaat Tur. San ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı Yaptı. İş Ortaklığı'nın Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Gelir Teklifi ise 425 milyon TL ve Arsa Satışı Karşılığı Şriket Payı Gelir Oranı Teklifi ise yüzde 20 oldu. Katılımcılardan gelen diğer teklifler ise şöyle:

- Dağ Mühendislik Müteahhitlik Tic. ve San. A.Ş.: Dağ Mühendislik Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri olarak 500 milyon TL ile Özak-İNT ER İş Ortaklığı'nın üstünde bir teklif sundu. Ancak ilk oturumda Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı teklifi yüzde 15 olunca Emlak Konut'a düşen Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri de 75 milyon TL olarak belirlenmiş oldu.
- BE-MA İnşaat-OSMANBEY Eml. İnş.- Bilal Pars Yapı İş Ortaklığı: Bu iş Ortaklığının Arsa Satış Karşılığı Satış TOplam Geliri Teklifi 100 milyon, Şirket Payı Toplam Gelir Oranı yüzde 10, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri Teklifi ise 20 milyon TL şeklinde oldu.
- Fuzul Yapı İnş-ALZAMİL Gayrimenkul-SEHA İnŞ İş Ortaklığı: Fuzul Yapı-Alzamil ve SEHA İnşaat İŞ Ortaklığı'nın Küçükçekmece için sundukları Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Gelir Teklifi 50 milyon TL oldu. Emlak Konut'un payını ise yüzde 20 olarak belirleyen iş ortaklığının Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri Teklifi ise 10 milyon TL oldu. 
- MESA MESKEN: Mesa Mesken firmasının ihalenin ilk oturumunda Emlak Konut'a düşecek pay teklifi 5 milyon TL oldu. Firmanın Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri Teklifi 50 milyon, şirket payı ise yüzde 10 olarak belirlendi. 
- Gökyüzü İnş-Zilal Tekstil Tur. İnş. Dış Tic. Ltd-CSR Gayrimenkul: Bu iş ortaklığının Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri Teklifi 15 milyon, şirket payı teklifi ise yüzde 20 oldu. Buna göre Emlak Konut'a düşecek pay teklifi ise 3 milyon TL olarak gerçekleşti. 

Nihai teklifler 2. oturumda alınacak

Emlak Konut'un Bizim Mahelle projesinin hayata geçirileceği Küçükçekmece ihalesinin kazananı 2. oturum sonucunda belirlenecek. Henüz tarihi netleşmeyen 2. oturumda ihaleye ilişkin Pazarlık-Açık artırma işlemleri yapacak ve firmaların nihai teklifleri sunması beklenecek. 

Bizim Mahalle Projesi

Emlak Konut GYO tarafından geleneksel Türk mimarisine uygun biçimde uygulanacak olan Bizim Mahalle Projesi, mahalle konsepti ile hayata geçirilecek. Farklı laş gruplarına uygun olarak tasarlanacak Bizim Mahalle projesinde tematik couk oyun alanlarının yanı sıra, kütüphanelere, eğitim ve festival alanlarına ve çok sayıda spor olanağına yer verilecek. Küçükçekmece Göl kıyısında yer alan 1 milyon metrekarelik alan zürendi inşa edilecek projede komşuluk ilişkilerinin, yardımlaşma ve paylaşma geleneklerinin yaşatılmasının hedeflendiğini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdür Murat Kurum:*Bu projede geçmişten gelen mirasımızı yeni nesillere taşımak için, sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamını en üst seviyede sunmayı hedefliyoruz." demişti.