Emlak Konut Denizli ihalesinde imzalar atıldı

Emlak Konut GYO ile, Denizli Merkezefendi Arsa ihalesinde en yüksek teklifi veren Teknik Yapı-UCD Yapı İş ortaklığı arasında sözleşme imzalandı

Emlak Konut Denizli ihalesinde imzalar atıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından açılan Denizli Merkezefendi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi'nin 2. Oturumu'nda en yüksek teklifi veren, Teknik Yapı Konut San. Ve Tic. A.Ş, Teknik Yapı Teknik Yapılar San. ve Tic. A.Ş. ile UCD Yapı A.Ş. ile imzaların atıldığı açıklandı. İş ortaklığının söz konusu arsa üzerinde konut, ticaret ve eğitim tesisi ile park alanı inşa edeceği öğrenildi. 

Denizli ihalesinde imzalar atıldı
Toplam boyutu 115 bin 291 metrekare olan Emlak Konut GYO'ya ait Denizli arsası üzerinde söz Teknik Yapı Konut, Teknik Yapı Teknik Yapılar ve UCD Yapı'nın 169 bin 693 metrekarelik inşaat gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. 

İkinci oturum 20 Ağustos'ta yapılmıştı
Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen "Denizli Merkezefendi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin 20.8.2015 tarihinde yapılan ikinci oturumunda en yüksek teklif Teknik Yapı-UCD iş ortaklığından gelmişti. İhaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedeli 74 milyon 738 bin 418 TL olarak açıklanan ihalede iş ortaklığı, Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri olarak 514 milyon 727 bin 778, ARsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri olarak 92 milyon 651 bin TL ve Arsa Satışı Karşılğı Şirket Payı Gelir Oranı olarak da yüzde 18 ile en yüksek teklifi vermişti. 

Denizli arsası üzerinde ne yapılacak?
Teknik Yapı Konut San. Ve Tic. A.Ş, Teknik Yapı Teknik Yapılar San. ve Tic. A.Ş. ile UCD Yapı A.Ş'nin 115 bin 291 metrekarelik alan üzerinde konut başta olmak üzere, ticaret ve eğitim tesisi inşa etmesi bekleniyor.

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo