Emlak Konut dev hedefe çok yakın

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2014'ü 10 bin konut satışı ve 4.5 milyar liralık hasılatla kapatmayı planlıyor

Emlak Konut dev hedefe çok yakın

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2014'ü 10 bin konut satışı ve 4.5 milyar liralık hasılatla kapatmayı planlıyor. 2003 yılı başından bugüne dek başta İstanbul olmak üzere tüm ülkedeki arsalar üzerinde projelen ürüten Emlak Konut, 2014 yılı 3. çeyrek itibariyle 14.8 milyar liralık aktif toplama ulaştı.

2014'ün üçüncü çeyreği: 734 milyon TL karlılıkla tamamlandı
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum  yılbaşından bu yana ortaya konan verilerin 3.7 milyar TL'yi aşan bir satış tutarına işaret ettiğini belirterek: ' 7 bin 533 adet bağımsız bölüm gibi kuvvetli bir satış verisiyle kapattık. Böylece yılsonu hedefimiz olan 10 bin adetlik satışa da ciddi bir şekilde yaklaşmış bulunmaktayız. 2003 yılından itibaren, 11 yıllık dönemde ise; çoğu ürettiğimiz olmak üzere, ihalesini gerçekleştirdiğimiz ve projelendirme çalışmaları devam eden toplam bağımsız bölüm sayısı 100 bin adet gibi dikkate değer bir seviyeye ulaşmış bulunmaktadır.' şeklinde konuştu. 

2014 hareketli geçti
Sabah Gazetesi'nin haberine göre, 2014 yılının hareketli geçtiğini ve yalnızca nisan ve mayıs aylarında TOKİ ve Özelleştirme İdaresi'nden toplam değeri 3.5 milyar TL'yi aşan arsa alımı gerçekleştirdiklerini bildiren Kurum, adece nisan ve mayıs aylarında T0Kİ ve Özelleştirme İdaresi'nden toplam değeri 3.5 milyar TL'yi aşan miktarda arsa alımı gerçekleştirdik. Bir kısmının ihalelerini şimdiden gerçekleştirdik ve umuyoruz ki en kısa sürede diğer önemli arsalarımızı da ihale ediyor olacağız" dedi.