Emlak Konut fiyat dengesizliğini Anadolu ile aşacak

Emlak Konut, arsa stokunun yüzde 47'sini barındıran Anadolu'ya yatırım sürecini hızlandırmayı planlıyor. Yeni yatırımlarla birlikte İstanbul ve Anadolu arasındaki fiyat uçurumunun dengelenmesi hedefleniyor

Emlak Konut fiyat dengesizliğini Anadolu ile aşacak

Emlak Konut GYO, Anadolu'ya açılma stratejisini önümüzdeki günlerde hızlandırmayı hedefliyor. Arsa stokunun yüzde 47'sini barındıran Anadolu şehirlerinde ihtiyaç sahiplerine güvenilik konutlar sonmayı hedefleyen Emlak Konut'un hedefinde ilk olarak İzmir, Tekirdağ, Bursa, Balikesir, Eskişehir, Denizli, Konya, Niğde, Nevşehir ve Yalova bulunuyor.

Mega şehirlerden Anadolu'ya Emlak Konut atılımı
Anadolu'ya yayılım politikası ile ilgili değerlendirmede bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yıllar içinde İstanbul sınırları içinde proje geliştirme anlayışını belli bir düzeye çıkardıkları bilgisini verdi. İstanbul, İzmir, Kocaeli, Tekirdağ gibi şehirlerde bugüne dek orta gelir grubuna yönelik kaliteli ve uygun ödeme koşallarıyla çok sayıda proje ürettiklerini vurgulayan Kurum:

"Şimdi sıra bunu Anadolu'nun farklı köşelerine taşımaya geldi. Bu amaçla en son Ege’nin İzmir’den sonra ikinci en büyük kenti ve ülkemizin önde gelen sanayi şehirlerinden birisi olan Denizli’ye gittik” dedi. 

İlk adım: Denizli
Anadolu'ya açılma stratejisinin ilk adımını Denizli ile attıklarını da vurgulayan Kurum, bu kentte hayata geçirilen proje ile birlikte Denizle'ye ilave istihdam desteği sunduklarını ve şehrin ekonomisine ciddi bir katkı geliştirdiklerini söyledi.  

Emlak Konut fiyat dengesizliğini Anadolu ile aşacak

Fiyat uçurumu sonlanacak
Konut fyiatlarındaki artışın özellikle İstanbul'da önemli boyutlara ulaştığını, Anadolu'da yapacakları yatırımla Anadolu ve İstanbul arasındaki fiyat uçurumunu da dengelemek istediklerini söyleyen Kurum, özellikle Denizli projesindeki konutların lüks nitelik taşımasına rağmen, İstanbul'un orta-alt, hatta alt gelir grubuna yönelik fiyatlara yakın bir düzeyde hayata geçirildiği bilgisini verdi. Kurum:

"Denizli’deki projeyi, Konya, Ankara, Niğde, Nevşehir gibi şehirlerdeki yeni projelerin takip edeceğini ifade eden Kurum, “Portföyümüzde proje geliştirilmemiş yaklaşık 9,8 milyon metrekare arsamız var. Değeri yaklaşık 3,9 milyar lira ediyor. Arsa alanı olarak yüzde 20’si Ankarada, yüzde 27’si diğer illerde ve yüzde 53’ü İstanbulda bulunuyor. " dedi. 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo