Emlak Konut GYO güvencesi artık başkentte

Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle birbirinden iddialı konut projeleri gerçekleştiren Emlak Konut GYO, rotasını başkente çevirdi. Emlak Konut GYO, Ankara Etimesgut’taki arsasını 3 Haziran’da ihaleye çıkartıyor

Emlak Konut GYO güvencesi artık başkentte

5 Mayıs 2014/ Emlakwebtv
Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), şimdi de Ankara Etimesgut’taki arsasını ihale ediyor. Etimesgut Erler Mahallesi’nde 48758 ada 2 parselde bulunan konut imarlı arsanın ihalesi 3 Haziran 2014 tarihinde saat 14.30’da Emlak Konut genel merkezde gerçekleştirilecek.

Emsale esas inşaat alanı 27 bin 342 metrekareyi bulan arsa, kapalı zarf teklif alma, pazarlık ve açık artırma usulüne göre 2 oturum halinde ihale edilecek. İhaleye çıkan arsa alanı 18 bin 228 metrekare iken emsali ise 1,50 olarak belirlendi.  

Anahtar teslim ve gelir paylaşımı modeliyle geliştirilen projelerinde 2014’te de hız kesmeyen Emlak Konut GYO, önümüzdeki süreçte Ankara’da İstasyon Mahallesi’nde 124 dönüm üzerinde yapılması planlanan otel, ofis, konut ve ticari ünitelerden oluşacak bir projenin daha ihalesini de gerçekleştirecek.

İstanbul ve çevresinde geliştirdiği marka projelerin ardından şimdi de Ankara’ya prestijli bir yaşam merkezi kazandırmaya hazırlanan Emlak Konut GYO, 2014 yılında İstanbul, Kocaeli ve Ankara’da yeni ihalelere çıkacak. 

Ankara Etimesgut için fırsat ihale
2003 ile 2013 yılları arasında yaklaşık 93 bin bağımsız bölümün ihalesini yaparak üretim rekoru kıran Emlak Konut GYO, mega kentler oluşturma, kentlerin marka değerine katkıda bulunma konusundaki vizyonu çerçevesinde özel sektörle işbirliği halinde üretimini sürdürüyor. Yatırımcılar nezdinde gelişen Ankara için büyük bir fırsat sunan ihalenin ilk oturumu, 3 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. 

 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo