Emlak Konut GYO projeleri tam gaz

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Son 10 günde 2000 konut sattık. Yeni projeler de yolda” dedi

Emlak Konut GYO projeleri tam gaz

25 Eylül 2012 / emlakwebtv / Işılay Çolak
Halihazırda 35 farklı proje üzerinde çalışmalarını sürdüren Emlak Konut GYO, desteklediği firmaların da değerlerini yükseltmeye devam ediyor. Son 10 günde 2000 adet konut sattıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “ Gayrimenkul sektörünün bittiği, arz fazlası olduğu söylentilerine rağmen Maslak 1453 projesi ve Başakşehir Bahçetepe İstanbul projelerinde gerçekleştirdiğimiz satışlarla 2012 hedefimize de yaklaşmış olduk” dedi.
Ayrıca sektörde arz fazlası olmadığını da dile getiren Kurum, yenilenmesi gereken milyonlarca konut varken arz fazlası olamayacağını da sözlerine ekledi.
2012 yılında 10 binin üstünde konut yapmayı hedefleyen Emlak Konut GYO’nun, 3 milyar TL’yi aşkın bir ciro beklentisi olduğunu söyleyen Kurum, “Bahçetepe İstanbul projesinde satılan 700 daireden 198 milyon TL değerinde daire sattık, 1453 projesiyle birlikte, kasamıza girecek para yaklaşık olarak 165 milyon TL. Ayrıca devam eden 35 projenin yanı sıra, Kartal sahil bölgesinde projelendirme çalışmalarımız ve Finans Merkezi’nde ihale çalışmalarımız devam ediyor. Portföyümüze yeni arsalar da eklerken, Kayabaşı bölgesinde de projelendirme çalışmalarımız hız kazanıyor. Hükümetimiz bu bölgeye ciddi bir yatırım yapıyor bizde arsalarımızı değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo