Emlak Konut, Hoşdere ihalesi 15 Mayıs’ta

Emlak Konut GYO, Başakşehir'de konut, ticaret ve eğitim alanlarından oluşan toplam 6 parselin ihalesini 15 Mayıs’ta yapacak

9 Mayıs 2012
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), uydukentler oluşturma hedefi doğrultusunda İstanbul Zekeriyaköy’ün ardından Başakşehir Hoşdere’de 114 bin metrekarelik arsa için 15 Mayıs’ta ihale gerçekleştirecek. Emlak Konut GYO’nun, Hoşdere’deki arsası üzerinde konut, kreş, okul ve küçük bir ticaret alanı yapılacak. Ekolojik bir kent olarak planlanan projede, İstanbul’un en büyük parkı da bulunacak.
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un verdiği bilgilere göre, Emlak Konut GYO, Başakşehir Hoşdere Köyü’nde, 1 milyon 130 bin metrekare emsal inşaat alanına sahip yaklaşık 20 bin nüfuslu yeni bir uydu kent kuracak. Bu amaçla ilk olarak 114 dönüm arsa üzerinde emsal inşaat alanı yaklaşık 128 bin metrekare olan arsanın ihale duyurusu yapıldı. 15 Mayıs’ta ihalesi yapılacak arsa üzerinde 1000 konut, kreş, okul ve küçük bir ticaret alanı yapılması öngörülüyor. Ekolojik bir kent olarak planlanan projede, konut, lojistik alanlar ve ticaret alanlarının yanı sıra Türkiye’nin en büyük parkı da yapılacak. Ayrıca projede üretken enerji parkı, su alanları, kültürel alanlar ve orman içinde alışveriş imkanı bulunacak.