Emlak Konut ihalesinden ekonomiye güven çıktı

Emlak Konut Validebağ ihalesini kazanan DAP Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ihaleye geniş katılımın "Türkiye ekonomisine duyulan güvenin göstergesi" olduğunu söyledi

Emlak Konut ihalesinden ekonomiye güven çıktı

Emlak Konut GYO'nun Üsküdar Validebağ Korusu'nun hemen karşısında yer alan 17 dönümlük arazi ihalesini kazanan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihaleye dev katılımı, Türkiye ekonomisine duyulan güvenin göstergesi olarak tanımladı. İhaleye, markalı konut liginin yoğun ilgi gösterdiğini ve iki oturuma toplam 80'in üzerinde şirketin katıldığını belirten Yılmaz:

"75 şirket, 45 konsorsiyumun katıldığı bu ihale Türkiye ekonomisine duyulan güvenin göstergesidir" dedi. 

Anadolu Yakası'nın en büyük yeşil alanlarından biri
Anadolu Yakası'nın en büyük ikinci yeşil alanı olarak bilinen Validebağ Korusu, Üsküdar ilçesi Atunizade semtinde Barbaros Mahallesinde yer alıyor. Validebağ Korusu'nun tam karşısında yer alan EMLAK Konut GYO arazisi ise Boğaziçi Köprüsü'ne direkt bağlantı içeriyor.

 

Emlak Konut ihalesinden ekonomiye güven çıktı

 

Az katlı yeni yaşam birimleri yapılacak
Ziya Yılmaz, Acıbadem bölgesine ilk kez yöneldiklerini ve semtin Anadolu Yakası'nın Nişantaşı olarak nitelendirilmeyi hak ettiğini vurgulayarak, lokasyon kriterinin yeni proje için can alıcı öneme sahip olduğunu söyledi. Bölge üzerinde yer alan askeri alanın dönüştürülmesiyle birlikte arsa üzerinde bulunan Hava Subayları Lojmanları'nın yıkılacağını ve yerine az katlı konutların yapılacağını belirten Yılmaz:

"İhale bedelinin az katlı bir projeye nasıl yansıyacağı konusunda hareketlenen kulisler, metrekare satış fiyatının 10 bin doların üzerine taşınacağı fikrinde birleşiyor..." şeklinde konuştu. 

Emlak Konut Üsküdar ihalesi DAP Yapı'nın
DAP Yapı, söz konusu arsada yer alacak projenin toplam geliri olarak 810 milyon TL teklifinde bulundu. Teklifte Emlak Konutu payı olarak da yüzde 50.15'e denk gelen 406 milyon 215 bin TL teklif edildi. Ağaoğlu'ndan Nisan ayında satın alınan DAP Yapı Kuruluşu Eltes İnşaat ile Naci Topçuoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu İstlife Yapı iş birliği ile kazanılan ihaleye konu olan arazi üzerinde Hababam Sınıfı filmlerine ev sahipliği yapan Adile Sultan Kasrı da yer alıyor. 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo