Emlak Konut İstasyon ihalesi 2 oturumu sonuçlandı

Emlak Konut GYO'nun Ankara Yenimahalle İstasyon ihalesi ikinci oturumunda Pasifik Gayrimenkul-Çiftay İnşaat ortaklığı 1 milyar 258 milyon 365 bin lira ile en yüksek teklifi yaptı

Emlak Konut İstasyon ihalesi 2 oturumu sonuçlandı

Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen "Ankara Yenimahalle İStasyon Arsa Karşılığı Geliş Paylaşımı İhalesi'nin" 2. oturumu yapıldı. Bu oturumda en yüksek teklifi 1 milyar 258 milyon 365 bin TL ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat-Çiftay İnşaat İş Ortaklığı yaptı.

Emlak Konut GYO'dan KAP'a açıklama
Emlak Konut GYO'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada: 

Şirketimiz tarafından 08.05.2015 tarihinde yapılan "Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin 2. oturumuna ilişkin gelen en yüksek teklif; Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG)  4.194.550.000,00 TL Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) 1.258.365.000,00 TL Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı %30,00  ile "PASİFİK GAYRİMENKUL YATIRIM İNŞ. A.Ş. ~ ÇİFTAY İNŞ. TAAH. VE TİC. A.Ş. İŞ ORTAKLIĞI" tarafından verilmiştir. Teklifler değerlendirme aşamasındadır.  İstekliler ve teklifleri ekte yer almaktadır. İhaleye Esas Taşınmazların Tespit Edilen Asgari Bedeli 622.000.000,00TL'   TL' dır." denildi.

1. Oturum 30 Nisan'da yapılmıştı
Emlak Konut GYO’nun ‘Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesinin 1. oturumu ise 30 Nisan tarihinde gerçekleştirilmişti. İhalede Pasifik Gayrimenkul Yatırım, Ilgın İnşaat, İzka İnşaat, Aksüs Yapı ve Esta İnşaat teklif vermişti. Birinci oturumda en yüksek teklif yine Pasifik İnşaat’tan gelmişti. Pasifik Gayrimenkul-Çiftay İnşaat İş Ortaklığı arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 389 milyon TL olarak belirlenirken, arsa satışı toplam geliri rakamı ise 1 milyar 945 milyon TL olarak açıklanmıştı.

Teklifler değerlendirilme aşamasında
Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamada; teklifler değerlendirme aşamasında olduğu ve ihaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedelinin 622 milyon lira olduğu ifade edildi. Değerlendirme sonunda kazanan şirket, 124 bin metrekarelik alanda ticaret, büro, rezidans, otel, iş merkezi, kültür, kongre merkezi gibi kentsel sosyal teknik altyapı alanları inşa edebilecek. Parselin yola cepheli bölümünde parselde yapılacak inşaat uygulamasından bağımsız olarak cami, müştemilatı ve otoparkı vaziyet planıyla belirlenecek.