Emlak Konut Küçükyalı ihalesi 26 Mayıs'ta

Emlak Konut GYO, "İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesini 26 Mayıs'ta gerçekleştireceğini açıkladı.

Emlak Konut Küçükyalı ihalesi 26 Mayıs'ta

Emlak Konut GYO, İstanbul Maltepe Küçükyalı arsasının satışı ile ilgili ilk adımı atıyor. " İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesnin ilk ayağı 26 Mayıs 2016 günü düzenlenecek.

Emlak Konut'tan KAP'a açıklama
Konuyla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama yapan Emlak Konut GYO: "Şirketimizin ''İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin 1. Oturumu 26.05.2016 Perşembe günü saat 14:30'da yapılacaktır." dedi. 

Emlak Konut GYO Küçükyalı arsası
İstanbul ili Maltepe ilçesi sınırlarında yer alan Küçükyalı arsası toplam 114.239,00 Metrekare genişliğinde. Arazi fonksiyonu olarak da ticari-konut alanı, ilkokul alanı, ibadet alanı, meydan alanı ve park alanı olarak gösteriliyor. Ticaret ve konut alanlarında emsalin 1.80 olduğu projede, toplam emsal inşaat alanının minimum yüzde 25'i ticaret alanı olarak ayrılabilecek.  Bölge ihtiyaçları doğrultusunda ise toplam emsal inşaat alanının maksimum yüzde 50'ye kadar kullanımı ise mümkün olabilecek. 

İhaleye katılım şartları
Emlak Konut GYO A.Ş. Arsa Satışı Karşılığı Gleir Paylaşımı İhale ve Sözleşme Yönetmeliği kapsamında ve "açık ihale usulü" ile gerçekleştirilecek birinci oturumda "Kapalı Zarf Teklif" alma işlemi yapılacak. İhalenin 2. oturumnda ise Pazarlık ve Açık Artırmaya yer verilecek.