Emlak Konut Quasar İstanbul için KAP'a açıklama yaptı

Quasar İstanbul inşaatının durdurulmasına yönelik tartışmalar devam ederken, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

Emlak Konut Quasar İstanbul için KAP'a açıklama yaptı

24 Şubat 2014 / Emlakwebtv
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Mecidiyeköy'deki Şişli Likör Fabrikası arazisinin üzerinde, Viatrans A.Ş. ile Meydanbey İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Quasar İstanbul projesinin imara aykırı olduğu gerekçesiyle durdurulması istenirken, konuyla ilgili son noktayı Emlak Konut koydu.

Emlak Konut, Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı yazılı açıklamada, projenin inşaatının yönetmeliklere uygun olarak devam ettiğini söyledi. İşte Emlak Konut'un o açıklaması;

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, 19.06.2013 tarih, 6186 sayılı Olur ile onaylanan, İstanbul İli, Şişli İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 58 Pafta, 1199 Ada, 230 Parsel'de, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Tadilatı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatının iptali ve yürütmenin durdurulması talepli olarak, Serdar Bayraktar ile Mehmet Yıldız tarafından İstanbul 5. İdare Mahkemesinde açılan 2014/260 esas sayılı dava dosyasında ve TMMOB Şehir Plancıları Odası (İstanbul Şubesi) tarafından İstanbul 5. İdare Mahkemesinin 2013/2103 esas sayılı dava dosyasında, her iki davanın davacılarının talep ettiği "yürütmenin durdurulması" talebi, adı geçen Mahkeme tarafından 11.02.2014 tarihinde reddedilmiştir. Söz konusu parseldeki inşaat faaliyetleri yasa ve yönetmeliklere uygun olarak devam etmektedir."

Proje Bilgisi: Quasar Istanbul