Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi 26 Nisan'da yapılacak

Emlak Konut GYO, Ankara Çankaya Saraçoğlu arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi 26 Nisan'da gerçekleşecek

Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi 26 Nisan'da yapılacak


Emlak Konut GYO'nun Ankara Çankaya Saraçoğlu arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin birinci oturumu 26 Nisan Perşembe günü saat 14:30'da yapılacak. 

1940'lı yıllarda Emlak Bank tarafından yaptırılan ve lojman olarak kullanılan Saraçoğlu Mahallesi'ndeki konutlar Emlak Konut GYO tarafından aslına uygun olarak yenilenecek. 

Tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı 

Geçtiğimiz günlerde basına tanıtılan Emlak Konut Saraçoğlu projesinin Ankara'da gerçekleştirilen basın toplantısına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katıldı. 

Başkentin en değerli konumu

Başkentin en değerli konumlarından biri olarak gösterilen proje alanı, 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı ve İçişleri Bakanlığına oldukça yakın. Çankaya sınırları içerisinde yer alan Saraçoğlu projesi, 100 bin 1578 metrekarelik alanda 87 bin metrekarelik konut alanı ve 13 bin 153 metrekare büyüklüğünde park alanına sahip. 

İhale 26 Nisan'da 

26 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan ihale ulusal firmalara açık olacak. Gerçek ve tüzel kişiler tek başlarına ya da yabancı gerçek ya da tüzel kişilerle ortaklık ve konsorsiyum oluşturarak ihaleye katılamayacak. Ankara Çankaya Namık Kemal/Yenişehir Mahallesi’nde konumlanan Emlak Konut Saraçoğlu projesi konut, ticaret ve turizm alanı karmasından oluşuyor

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo