Emlak Konut’un Derince ihalesine iki teklif geldi

Emlak Konut GYO’nun satışa sunduğu Kocaeli Derince’deki arsanın ihalesinde ilk oturum yapıldı, ihaleye sadece iki teklif geldi

Emlak Konut’un Derince ihalesine iki teklif geldi

12 Haziran 2014 / emlakwebtv
Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkarılan Kocaeli Derince Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi'nin 1. oturumu bugün yapıldı. Sadece iki  teklifin geldiği ihalede, en yüksek rakamı Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş. – Buktor Yapı San. ve Tic. LTD. ŞTİ. iş ortaklığı verdi. Satış toplam geliri olarak 100 milyon TL teklif eden şirketin Emlak Konut'a önerdiği rakam ise 20 milyon TL oldu. Kocaeli Derince Çenedağ Mahallesi sınırlarında yer alan arazinin 86 bin 775 metrekarelik inşaat alanı bulunuyor. Arsanın emsali de 1,20.

Daha önce TOKİ'nin mülkiyetinde olan ve 23 Aralık 2013 tarihinde ihaleye çıkarılan Kocaeli Derince arsası satılamayıp, Emlak Konut GYO'ya devredilmişti.

Emlak Konut GYO'nun Derince arsa ihalesinin 1. oturumuna katılan ve teklif veren şirketler şöyle sıralanıyor:

1.  Torkam İnşaat- Bukfor Yapı: Arsa için 100 milyon TL öneren şirket Emlak Konut GYO'ya yüzde 20 oranında 20 milyon TL teklif etti.

2.  Kumuşoğlu İnşaat-Tokal İnşaat Yapı: Satış toplam geliri 33 milyon TL teklif eden şirket Emlak Konut GYO'ya yüzde 18,5 oranında 6 milyon 105 bin TL önerdi.

 Ayrıntılar için tıklayınız.