Emlak Konut Yakacık ihalesinin ikinci oturumu bugün yapılıyor

Emlak Konut GYO’nun Yakacık ihalesinin ikinci oturumu 31 Ekim 2014’te (bugün) yapılacak.

Emlak Konut Yakacık ihalesinin ikinci oturumu bugün yapılıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), satışa çıkardığı Yakacık’taki arsasının ihalesinin ikinci oturumunu 31 Ekim 2014’te yani bugün gerçekleştirecek. İhale saat 15.00’de yapılacak. İhalenin ikinci oturumu için Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklama aşağıda yer alıyor;

“23.10.2014 Perşembe günü saat 14:30' da 1. Oturumu yapılan  İstanbul Kartal Yakacık Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi  ihalesinin Pazarlık- Açık Artırma bölümünü içeren 2.oturumu 31.10.2014 Cuma günü saat: 15:00' da yapılacaktır.”

İlk oturumda neler olmuştu?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Yakacık’ta bulunan arsası için düzenlediği ihalenin ilk oturumu 23 Ekim’de saat 14:30'da yapılmıştı. İhalede en yüksek teklifi ise İnsay-Ogeday ortaklığı vermişti.

Toplamda 11 kişinin katıldığı ihaleye İnsay-Ogeday ortaklığı 66 milyon 250 bin lira teklif vermişti. İnsay-Ogeday ortaklığından sonra en büyük teklifi Yılmaz İnşaat ve Altındağ-KLV-Ankas ortaklığı vermişti.  Yılmaz İnşaat ve Altındağ-KLV-Ankas ortaklığı 25'er milyon lira teklifte bulunmuştu.

İlk oturum için Emlak Konut GYO’nun yaptığı açıklama ise şöyleydi;

"Şirketimiz projelerinden  İstanbul  Kartal Yakacık Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumu 23.10.2014 tarih saat 14:30 da yapılmıştır.

Söz konusu ihaleye 11 (Onbir) istekli katılmıştır.

İsteklilere ait teklif zarfları içerisindeki belgelerin ihale komisyonu tarafından ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra, ihalenin Pazarlık - Açık Artırma bölümünü içeren  2. Oturumu ileriki bir tarihte yapılacak olup, isteklilere ihalenin 2. Oturum tarihi ve saati yazı ile bildirilecektir.”