Emlak Konut yeni bir dev kampanyaya hazırlanıyor

İnşaat sektörü temsilcileri ile toplantı yapan Emlak Konut GYO yeni bir dev kampanyaya hazırlanıyor...

Emlak Konut yeni bir dev kampanyaya hazırlanıyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında sektörü canlandırmak için Emlak Konut GYO öncülüğünde başlayan dev konut kampanyasının ikinci seferberliği geliyor. 

Ataşehir Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğünde bir araya gelen gayrimenkul sektörü temsilcileri yeni yapılacak olan dev kampanya ile ilgili görüşlerini ve önerilerini dile getirdi. 50'den fazla müteahhitin katıldığı toplantı sonrasında Türkiye'de ilk kez uygulanacak olan bir karar alındı. 

240 ay vade ile konut satışı

Emlak Konut GYO önderliğinde toplanan sektörün önde gelen isimleri Türkiye'de ilk kez uygulanacak olan 20 yıl vade ve düşük faizle konut satışı için hazırlanıyor. Taksitlerin düşeceği kampanya kapsamında dar ve orta gelirlilerin de sisteme dahil edilmesi planlanıyor. 

İlk etapta 15-20 bin konut dahil olacak

Faizlerin ise 0.70 ve daha aşağıya çekilmesi için bankalar ile görüşmeler başlayacak. İlk etapta 15-20 bin konutun dahil olması beklenen kampanyaya Emlak Konut GYO dışındaki şirketler de destek verirse konut sayısının 50 bini bulması bekleniyor. 

Tarihi kampanya büyük ilgi görmüştü

Darbe girişimi sonrasında Ağustos 2016'da başlatılan tarihi kampanya büyük ilgi görmüş ve yıl sonunda sona ermişti. Kampanya ile birlikte Ağustos ayında 1 milyar 960 milyon TL değerinde satış gerçekleşmiş, Emlak Konut yılın ilk yedi ayında yaptığı satışın toplamını 1 ayda yapmıştı. Emlak Konut kampanyasından sonra GYODER konut seferberliğine katılmıştı. GYODER kampanyası ile 3 bine yakın konut ve 400 ofis satışı gerçekleşmişti. 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo