Emlak Konut, Yenibosna arsası için son noktayı koydu

Emlak Konut GYO, Bahçelievler Yenibosna Mahallesi’nde yer alan ve bugün ihalesinin yapıldığı arsa için açıklama yaptı

Emlak Konut, Yenibosna arsası için son noktayı koydu

Emlak Konut GYO, bugün ihalesi gerçekleştirilen İstanbul, Bahçelievler Yenibosna Mahallesi'nde 1542/37 ada/parsel sayılı arsa hakkında önemli bir açıklamada bulunarak söz konusu arsanın 23 Mayıs 2014 tarihli gayrimenkul satış sözleşmesi ile bedeli mukabilinde TOKİ'den satın aldıklarını belirtti.

Basın-yayın organlarında yer alan haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamayı yapan Emlak Konut GYO, ihale sürecini durdurmaya yönelik herhangi bir mahkeme kararının da söz konusu olmadığına açıklık getirdi. Ayrıca ihale sürecinin kendi takvimi çerçevesinde devam ettiğini belirtti.

Şirket tarafından yapılan açıklama şu yönde;

Şirketimiz tarafından bugün ihalesi yapılacak olan İstanbul İli, Bahçelievler İlçesi, Yenibosna Mahallesinde kain 1542/37 Ada/Parsel sayılı taşınmaz ile ilgili olarak bazı basın-yayın organlarında yer alan haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Bahse konu taşınmaz 23.05.2014 tarihli Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ile bedeli mukabilinde TOKİ'den satın alınmış ve tapu devri 29.05.2014 tarihinde  gerçekleştirilmiştir. Söz konusu taşınmazın tapu kaydı üzerinde BEDAŞ lehine 2942 Sayılı Kanunun 7. Maddesine dayalı şerh dışında herhangi bir takyidat ya da  şerh bulunmadığı gibi İhale sürecini durdurmaya yönelik herhangi bir Mahkeme kararı da söz konusu değildir. Bu nedenle ihale süreci kendi takvimi çerçevesinde devam etmektedir.

 

Proje Bilgisi: Köy