Emlak Konut Yenimahalle arsa ihalesi 25 Şubat'ta

Emlak Konut GYO, İstanbul Bakırköy Yenimahalle'de bulunan arsasının satış karşılığı gelir paylaşım işi ihalesini 25 Şubat'ta gerçekleştirecek

Emlak Konut Yenimahalle arsa ihalesi 25 Şubat'ta

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Yenimahalle arsasını, ilk oturumu 25 Şubat'ta gerçekleşecek ihale ile satmaya hazırlanıyor. Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, İstanbul Bakırköy Yenimahalle Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesi'nin 25.02.2016 Perşembe günü saat 14.30'da yapılacağı belirtildi.

Emlak Konut'tan KAP'a açıklama
Emlak Konut'tan KAP'a yapılan açıklama şöyle: "Şirketimiz projelerinden ''İstanbul Bakırköy Yenimahalle Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin 1. oturumu 25.02.2016 Perşembe günü saat 14:30'da yapılacaktır."

Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle Arsası
Açık İhale Usulü ile "Kapalı Zarf Teklif Alma" işleminin yapıldığı 1. Oturum ve Pazarlık-Açık Artırma işlemlerinin yapılacağı 2. Oturum'dan oluşan ihale ile satışa sunulacak olan İstanbul Bakırköy Yenimahalle arsası, 5.250 metrekarelik parsel alanı ve 5.195,00 metrekarelik imara esas arsa alanından oluşuyor. 1.50 emsalin bulunduğu arsada, emsale esas inşaat alanı ise 7 bin 792,50 metrekare düzeyinde... 

Emlak Konut GYO Alibeyköy İhalesi'ni kim kazandı? Video haberimiz için tıklayın...

Bu arada Emlak konut Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Gelir Paylaşımı İhalesinin kazananı da belli oldu. İhaleyi en yüksek teklifi yapan Yeni Yapı İnşaat-Taca İnşaat ve Ticaret İş Ortaklığı kazandı. Ortaklk 442 milyon 500 bin lira teklif etmiş; Emlak Konut'a ödenecek şirket payını ise 168 milyon 150 bin TL olarak belirlemişti. Yeni Yapı İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Naci Topsakal, arsa için çok yüksek bir teklif verdiklerini söyledi.