Emlak Konut'dan Nişantaşı ve Halkalı arsalarına 2.7 milyar TL

Emlak Konut GYO, Halkalı ve Nişantaşı'nda 5 arsa satın aldı. Firma bu arsalar için 2 milyar 277 milyon TL bedel ödedi.

Emlak Konut'dan Nişantaşı ve Halkalı arsalarına 2.7 milyar TL

Emlak Konut GYO, geleceğe yönelik yeni yatırım hamlelerini sürdürüyor. Firma Halkalı ve Şişli'de toplam 5 arsa satın aldı. 

Emlak Konut GYO'dan 2.7 milyar TL'lik alım
Emlak Konut GYO arsa alımlarını sürdürüyor. Dün Galatasaray Spor Kulübü ile yaptığı anlaşma ile gündeme gelen firma, diğer taraftan Halkalı'da iki, Nişantaşı'nda ise üç arsa satın aldığını açıkladı. Emlak Konut'un Halkalı'da satın aldığı iki arsa 959.388 metrekare, Nişantaşı'ndaki üç arsa ise 24.468 metrekarelik genişliğe sahip. Halkalı'daki arsalar için 1 milyar 822 milyon TL ödeyen Emlak Konut, diğer taraftan Nişantaşı arsaları için de 455 milyon TL bedel ödedi. İki arsaya ödenen toplam bedel ise 2 milyar 277 milyon TL oldu.

Galatasaray hisseleri yükseldi
Diğer taraftan dün Emlak Konut ile Riva ve Florya arazilerinde hayata geçirilecek konut projeleri için protokol imzalayan Galatasaray'ın borsada işlem gören hisseleri de devam yaptı. Haberin hemen ardından Galatasaray Sportif hisselerinde yüzde 20'lik bir artış kaydedildi ve tavan fiyat olan 23.92 TL'ye çıktı. Galatasaray Sportif'in ana hissedarı Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin yüzde 68.75'lik payı bulunuyor.

Emlak Konut'tan Galatasaray arsalarına konut projesi
Dün Emlak Konut ve Galatasaray Kulübü arasında yapılan mütabakat kapsamında, Emlak Konut, İstanbul Bakırköy Florya Mahallesi'nde yer alan 22 bin 627 ve Beykoz İlçesi Riva Mahallesi'nde yer alan 1 milyon 76 bin 22 metrekarelik yüzölçümlü araziler üzerinde konut projesi geliştirecek. Bu projelerin toplam arsa değeri ise 508.729.251,72 TL olacak.