Emlak Konut'tan dönemsel satış uyarısı

Emlak Konut GYO, dönemsel satış verilerinden hareketle şirketin hedef ve beklentilerine yönelik değerlendirmelerin gerçeği yansıtmayacağı uyarısında bulundu

Emlak Konut'tan dönemsel satış uyarısı

Geçtiğimiz hafta içinde 2016 yılının 1 Ocak-30 Nisan dönemine ait satış verilerini kamuoyu ile paylaşan Emlak Konut GYO, dönemsel satış verilerinden hareketle firmanın hedef ve satış beklentilerine yönelik değerlendirmelerin hatalı sonuçlar vereceği  uyarısında  bulundu. 

Emlak Konut: "Rakamlar beklentiler doğrultusunda gerçekleşti"
Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, geçen hafta içinde KAP'ta ve resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamaların firmanın hedef ve beklentileri doğrultusunda gerçekleştiğinin altı çizildi. Açıklamada, şirketin gerek satış verileri, gerekse finansal sonuçlarına yönelik yorumların, aylık ya da dönemsel bazlı rakamlardan hareketle oluşturulmaması gerektiğine vurgu yapılarak, son dönemde tanıtımı gerçekleştirilen proje lansmanları ile ve 2016 yılının ikinci yarısında yapılması planlanan yeni lansmanlarla satış hedeflerine uyumlu bir ilerleme kaydedildiği belirtildi.

Emlak Konut'un KAP açıklaması
Emlak Konut'tan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"13.05.2016 Cuma günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda ve web sitemizde açıklaması yapılan satış verileri, Şirketimiz hedefleri ve beklentileri doğrultusundadır.  Şirketimize ait gerek satış verileri gerekse finansal sonuçlar yorumlanırken, aylık ya da dönemsel bazda yapılacak değerlendirmeler gerçeği yansıtmayacaktır.  Hem son dönemde tanıtımlarını yaptığımız hem de 2016 yılı 2. yarısında gerçekleşecek yeni proje lansmanları ile birlikte satışlarımız hedeflerimizle uyumlu bir şekilde artacaktır."

Emlak Konut Ocak-Nisan bilançosu
1 Ocak-30 Nisan 2016 döneminde 1.030.161.050,53 TL değerinde 1.586 bağımsız birim satışı gerçekleştiren Emlak Konut GYO, aynı dönem içinde de yabancılara 90.334.020,00 TL değerinde toplam 142 bağımsız birim satışına imza attı.