Emlak Konut'tan Galatasaray arsalarına 508.7 milyonluk yatırım

Emlak Konut GYO, Galatasaray Spor Kulübü ile imzaladığı protokol kapsamında, Riva ve Florya arazilerine 508.7 milyon TL arsa değerine sahip proje inşa edecek

Emlak Konut'tan Galatasaray arsalarına 508.7 milyonluk yatırım

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Galatasaray Kulübü arasında, kulübün Riva ve Florya'da yer alana arazileri üzerine yapılacak gayrimenkul projeleri için protokol, bugün imzalandı. Emlak Konut'tan yapılan açıklamada bu arsalar üzerinde inşa edilecek projelerin toplam arsa değerinin yaklaşık 508.7 milyon TL olacağı belirtildi.

Emlak Konut-Galatasaray protokolü imzalandı
Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında imzalanan protokol, kulübün Florya Mahallesi'nde yer alan 22 bin 627 metrekarelik ve Riva'daki 1 milyon 76 bin 22 metrekarelik arazilerinde yapılacak projeleri kapsıyor. Emlak Konut GYO, bu arsala üzerinde geliştireceği projenin toplam arsa değerinin 508.729.251,72 TL olarak açıkladı. 

 

Emlak Konut'tan Galatasaray arsalarına 508.7 milyonluk yatırım

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,  firmanın Türkiye için çalışmayı sürdürdüğün belirterek:

"Ülkemizin  Kronik problemlerinden biri olan ve şehirlerimizi tehdit eden sağlıksız konut stokunun yenilenmesi konusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Arsa stokumuzu genişleterek değer katan projeler üreteceğiz. Galatasaray Kulübü'yle gerçekleştirdiğimiz protokolle aldığımız arsalarda da orta ve orta üstü projeler geliştireceğiz" ifadelerini kullandı.