Emlak Konut'tan Küçükçekmece'ye yeni proje: Bizim Mahalle

Emlak Konut GYO, İstanbul Küçükçekmece'de yeni bir proje için hazırlanıyor. Dev projenin 1. etap ihalesi 26 Eylül'de, 2. etap ihalesi ise 28 Eylül'de gerçekleşecek

Emlak Konut'tan Küçükçekmece'ye yeni proje: Bizim Mahalle

Emlak Konut GYO, İstanbul Küçükçekmece'de yeni bir proje için hazırlanıyor. Dev projenin 1. etap ihalesi 26 Eylül'de, 2. etap ihalesi ise 28 Eylül'de gerçekleşecek. 

İhaleler 2 oturum halinde yapılacak

İstanbul Avrupa Yakası Küçükçekmece'de Emlak Konut GYO tarafından 1 milyon metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek olan Bizim Mahalle projesi start alıyor. Bizim Mahalle 1. Etap ihalesi 26 Eylül 2017 tarihinde saat 14:30'da, 2. Etap ihalesi ise 28 Eylül 2017 tarihinde saat 14:30'da gerçekleşecek. 

Geleneksel Türk mimarisi

Emlak Konut Bizim Mahalle projesi mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu sakinlerine yoğun bir şekilde yaşatacak. Geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlanan Bizim Mahalle, mahalle mimarisine getirdiği yaklaşımla şehre değer katacak. 

Gece gündüz yaşayan mahalle olacak

Küçükçekmece gölü sahilinde, yapımı devam eden Banliyö hattına, Halkalı Metrosu ve Marmaray ulaşımına oldukça yakın olan Bizim Mahalle projesi, her yaştan insanın yararlanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarınai sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden festival alanlarına kadar pek çok yönüyle gece gündüz yaşayan bir mahalle olacak. 

Emlak Konut'tan Küçükçekmece'ye yeni proje: Bizim Mahalle

Bizim Mahalle 1. Etap İhalesi 

İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. Etap ihalesi 26 Eylül 2017 Salı günü saat 14:30'da gerçekleşecek. 

İhale detaylarına aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz. 

Dosyayı indirmek için tıklayın.

Plan notlarıyla ilgili bilgiler

• Ticaret + Konut alanlarında; konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze vb. kültürel tesis  alanları, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı, çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları yapılabilir. Bu işlevler bir arada kullanılabileceği gibi, ayrı bloklar şeklinde de projelendirilebilir. Toplam emsal inşaat alanının en çok yüzde 30’u ticaret olarak ayrılabilir.
• Ancak yol boyu ticaret oluşumunu sağlamak amacıyla 25 metre ve üzeri daha geniş yol akslarından cephe alan parsellerin zemin veya bodrum katlarının yola bakan  kısımlarında ticaret düzenlemesi yer alacak olup, ticaret ve konut kullanımları ayrı ayrı projelendirileceği gibi aynı katta ticaret, konut ve otopark kullanımları karma olarak da düzenlenebilir. Bu alanlarda kat yükseklikleri; konut kullanımlarında en yüksek 3,50 metreyi, ticaret kullanımlarında en yüksek 4,50 metreyi, asma katlı ticari birimler tasarlanması durumunda en yüksek 6,50 metreyi geçemez. TİCK-3 alanlarında KAKS: 1.60, Yençok: 12 kattır.
• Donatı alanlarında E:1.00, Yençok = SERBEST ' tir

Emlak Konut'tan Küçükçekmece'ye yeni proje: Bizim Mahalle

Bizim Mahalle 2. Etap İhalesi 

İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap ihalesi 28 Eylül 2017 Perşembe günü saat 14:30'da gerçekleşecek. 

İhale detaylarına aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz. 

Dosyayı indirmek için tıklayın.

Plan notlarıyla ilgili bilgiler

• Ticaret + Konut alanlarında; konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze v.b. kültürel tesis  alanları, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı, çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları yapılabilir. Bu işlevler bir arada kullanılabileceği gibi, ayrı bloklar şeklinde de projelendirilebilir. Toplam emsal inşaat alanının en çok yüzde 30’u ticaret olarak ayrılabilir.
• Ancak yol boyu ticaret oluşumunu sağlamak amacıyla 25 metre ve üzeri daha geniş yol akslarından cephe alan parsellerin zemin veya bodrum katlarının yola bakan kısımlarında ticaret düzenlemesi yer alacak olup, ticaret ve konut kullanımları ayrı ayrı projelendirileceği gibi aynı katta ticaret, konut ve otopark kullanımları karma olarak da düzenlenebilir. Bu alanlarda kat yükseklikleri; konut kullanımlarında en yüksek 3,50 metreyi, ticaret kullanımlarında en yüksek 4,50 m’yi, asma katlı ticari birimler tasarlanması durumunda en yüksek 6,50 metreyi geçemez.
• TİCK-4 alanlarında KAKS: 1.60, Yençok: 14 kattır.
• TİCK-5 alanlarında KAKS: 1.65, Yençok: 14 kattır.
• Donatı alanlarında E: 1.00, Yençok = SERBEST'tir.

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo
Proje Bilgisi: bizim mahalle