Emlak Konut'un 2015 hedefi: 12 bin bağımsız bölüm

2015 yılında 12 bin bağımsız bölüm satışı hedefleyen Emlak Konut GYO, bu satışlardan 6.7 milyar TL ciro elde etmeyi planlıyor

Emlak Konut'un 2015 hedefi: 12 bin bağımsız bölüm

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, kuruluşun 2015 hedeflerini açıkladı. Bu yıl içerisinde toplam 12 bin bağımsız bölüm satışından 6.7 milyar TL civarından ciro hedeflediklerini söyleyen kurum, 2023 yılı sonu itibariyle de 250 bin bağımsız bölüm hedefi için çalışacaklarını vurguladı.

Emlak Konut GYO'nun hedef ilçeleri
Emlak Konut GYO stratejik bölgeleri arasında, yeni şehir bölgesinin çekirdeğini oluşturan Başakşehir, Kayabaşı ve Hoşdereyi sayan Kurum: "Batı Ataşehir ile özellikle hükümetin de kuruluşunda destek verdiği ve koordinasyonunda iştirak ettiği İstanbul Finans Merkezi de önemli bölgeler arasında yer alıyor. Ataşehir ve Başakşehir İlçeleri bir marka haline dönüştü. Bölgenin tanıtımı ve kalkınması o bölgede bulunan projelerimizin imajını da kuvvetlendiriyor..." dedi. 

Nitelikli Projelere devam
Kuruluşun nitelikli ve modern projeler inşa etmeye devam edeceğini ve TOKİ ile süregelen işbirliği sonucunda satılan arsa ve üçüncü kişilerden alınan arsalarla birlikte kıymetli bir arsa stokunun bulunduğunu söyleyen Kurum: "Bu stoğun güncelliğini koruyacak şekilde yeni alımlar yapmaya devam ettik ve ediyoruz. Gelir paylaşımı iş modelimiz ile ihaleye sunduğumuz cazip arsalarımız, Türkiye'inn önde gelen inşaat şirketlerini hareket geçirdi ve sektörümüzün potansiyelinin ortaya çıkmasına yardımcı oldu. " ifadelerini kullandı.