Emlak Konut'un 2016 hedefi: 7.6 milyar TL ciro

Emlak Konut GYO, 2016 yılında 11 bin adet bağımsız birim satışı ve 7.6 milyar TL ciro hedefliyor.

Emlak Konut'un 2016 hedefi: 7.6 milyar TL ciro

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2016 yılında 11 bin bağımsız bölüm satışı ve  7.6 milyar TL ciro hedeflediklerini açıkladı. Kurum: "Gerçekleştireceğimiz ihalelerle birlikte hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz..." dedi.

Emlak Konut'un arsa porföy değeri: 4 milyar TL
Bugün gerçekleştirilen Tual Adalar projesinin tanıtımında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, şirketin büyümesini Anadolu'da sürdüreceğini açıkladı. Emlak Konut GYO'nun elindeki arsa portföy değerinin 4 milyar TL olduğunu ve 2016 yılı içinde 1.5-2 milyar TL'lik arsa ihalesi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Kurum:

“Bu yıl sonuna kadar 11 bin satış ve 7.6 milyar TL ciro hedefledik. Gerçekleştireceğimiz ihalelerle birlikte hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz. Bundan sonrası için 1.5 milyar TL kar beklentimiz var, şu anda elimizde 4 milyar TL değerinde arsa portföyümüz bulunuyor, 1.5-2 milyar TL’lik arsayı da ihale etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Devletin atıl arazisinden dev konut projesine: Tual Adalar
Dağ Mühendislik ile işbirliği ile geliştirilen Tual Adalar proje arsası hakkında da bilgi aktaran Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum, arazinin devletin atıl arazilerinden biri olduğunu ve 50 bin civarında işgal bulunduğunu aktardı. Kurum: "Bu alanı ve vatandaşları mağdur etmeden dönüştürdük..." dedi. 

Tual Adalar projesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın...

Toplam yatırım bedeli 450 milyon TL olarak hayata geçirilen Tual Adalar'da metrekare fiyatları 4.400 TL düzeyinde. 2017 yıl sonunda teslim edilmesi planlanan projede fiyatlar 342.000 TL'den başlıyor.