Emlak Konut'un yıl sonu hedefine bir adım kaldı

Emlak Konut GYO, bugün başlayan Dubai Cityscape Fuarı'na 50 projesiyle katıldı. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum: "15 milyarlık ihale hedefliyorduk. 13 milyarı tamam. Yıl sonuna kadar 2 milyarlık ihale hedefimiz daha var..." dedi.

Emlak Konut'un yıl sonu hedefine bir adım kaldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, dünyanın en önemli gayrimenkul buluşması olarak gösterilen Dubai Cityscape Global etkinliğine 50 projesi ile katılım gösterdi. Etkinliğin, Avrupa ve Orta Doğu bölgesinde önemli projeler geliştiren çok sayıda gayrimenkul firması tarafından ilgiyle izlendiğini dile getiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Dubai Cityscape'nin Türkiye ve gayrimenkul sektörü açısından da önemli bir mecra olduğunu söyledi.

15 milyarlık hedefe doğru

Fuar kapsamında önemli açıklamalarda bulanan Murat Kurum,  Emlak Konut'un 2017 hedefi olarak belirlediği 15 milyarlık ihale tutarının önemli bir kısmının bu zamana dek yerine getirildiğini belirterek: "Bu sene bütününde 15 milyarlık ihale gerçekleştirmeyi planlıyorduk. Bunun ise yaklaşık 13 milyarlık kısmı bu zamana dek tamamlandı. Yıl sonuna dek 15 milyarlık kısmı da tamamlamayı hedefliyoruz..." şeklinde konuştu. 

Kuzey Yakası 700 milyon TL'ye mal olacak

Emlak Konut'un kamuoyuna son olarak tanıtılan Kuzey Yakası projesinin de yaklaşık 380 bin metrekarelik alan üzerinde yugulanacağını ve bunun da 250 bin metrekarelik kısmının bütünüyle yeşil alan olarak ayrılacağını söyleyen Kurum: "Projeye Kuzey Yakası isini koyduk. Projenin bu bölgeye de isim vereceğini düşünüyoruz. PRoje arsa maliyetiyle birlikte 700 milyon TL'yi bulacak. Bütünüyle sosyal amaçlarla inşa edilecek." dedi. Murat Kurum, proje bünyesinde hayvanat bahçesi, yürüyüş ve spor alanları ve biyolojik göletleri bulunan bir proje inşa etmeyi hedeflediklerini de belirterek:"Geçtiğimiz günler, proje içindeki ofislerin satışına başladık." dedi. 

Gayrimenkul fiyatlarının düşüşünü beklemek hayal

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Türkiye'nin büyüme hedeflerini tutturduğunu ve bu ivmeyi devam ettireceğini de vurgulayarak: "Gayrimenkul sektörü de büyümesini sürdürüyor. Gayrimenkul fiyatlarının olabilecek en düşük düzeyde bulunduğunu söylemekte fayda var. Bunun altına inmesini beklemiyorum. Gayrimenkul yatırımı şu an itibarıyla önemli bir fırsat gibi gözükyor. Zira inşaat maliyetlerinin ve arsa fiyatlarının yükselişini sürdürdüğünü görüyoruz..." şeklinde konuştu. 

Şimdi al 2019'da öde kampanyası başladı

Sürdürülmekte olan "Şimdi Al 2019 Yılında Öde" kampanyası ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Kurum, yüklenicilerin geliştirdiği bu kampanyanın kamuoyuna iyi tanıtılması gerektiğini söyledi. Kurum kampanya ile yatırımcının konutunu şimdi aldığını ancak 2019 yılına kadar hiçbir ödeme yapmadıklarını da beirterek: "Bu kampanyayı vatandaşlara anlatmamız gerek. Bunu yapabilmek için de bankalardaki faiz oranlarına destek olmalıyız. Bu katkılar yüzde 15-20'lere varacak. Yani, bunları alanlar yine bu düzeyde avantajlı olacaklar..." ifadelerini kullandı.