Emlak kursu 100. dönem mezunlarını verdi

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimleri vermeye yetkili tek emlak zinciri olan Altın Emlak Şirketler Grubu Emlak Kursu 100. Dönem mezunlarını verdi

Emlak kursu 100. dönem mezunlarını verdi

04 Şubat 2014 / emlakwebtv
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ölçü ve Standartlar Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ‘Türk Emlakçılık Standartları Tebliği’ gereğince, çalışanlar dahil her emlakçının alması gereken Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimleri vermeye yetkili tek emlak zinciri olan Altın Emlak Şirketler Grubu Emlak Kursu 100. Dönem mezunlarını verdi. Bugüne kadar 4 bine yakın emlakçıyı sektöre kazandıran Altın Emlak Şirketler Grubu Emlak Kursu’nda 103. dönem kayıtları başladı.

Kurstan mezun olanlar işe yerleştiriliyor
Tebliğin yayınlandığı 08.07.2003 tarihine kadar herkesin yapabileceği en basit iş görünümünde olan, oysa batıda en prestijli meslek sayılan ve sertifikasyonu için çeşitli eğitim ve sınavların zorunlu olduğu emlakçılık, sektörde en çok ihtiyaç duyulan nitelikli eleman istihdamını karşılamada da önemli rol oynuyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimleri vermeye yetkili tek emlak zinciri olan Altın Emlak Şirketler Grubu, kurstan mezun olanların işe yerleştirmelerine de destek veriyor.

Teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulamalar da gösteriliyor
Emlak Kursu, mesleğin teorik bilgilerinin yanı sıra bu bilgilerin pratik uygulamalarını da göstererek kullanılabilir bilgilerle donanımı hedefliyor. Hukuktan iletişime, imardan tapu işlemlerine ve hatta inşaat tekniklerine varıncaya kadar mesleğin gerektirdiği tüm alanlarda yoğun eğitim veriliyor.

Emlakçılığn el kitabı ve emlakçılık terimleri sözlüğü
Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2 modülde eğitimlerin verildiği Emlak Kursu, 2004 yılından bu yana gerçekleştirilen eğitimler sonucunda bugün 4 bine yakın mezunu sektöre kazandırdı. Altın Emlak tarafından yayınlanan, mesleğe ilişkin tüm bilgilerin pratik örneklerle bütünleştirildiği Emlakçılığın El Kitabı ve Emlakçılık Terimleri Sözlüğü de sektörde kursiyerler gibi tüm meslektaşların el kitabı niteliği taşıyan tek basılı yayın olma özelliği taşıyor.