‘Emlak sektörü yükselişine devam edecek’

Türkiye’nin emlak sektöründe güvenli bir liman haline geldiğini söyleyen Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, sektörün son 10 yılda olduğu gibi bu yıl da yükselişini sürdüreceğini ifade etti

‘Emlak sektörü yükselişine devam edecek’

26 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

Büyük bir kısmını Dubai, Tunus, Kuveyt ve Katar gibi Arap ülkelerinden gelen yatırımcının satın aldığı Keten Haliç projesiyle yoluna devam eden Keten İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, piyasalarda ve emlak sektöründeki dolaşan spekülasyonlara değindi. Gayrimenkulün, diğer yatırım araçlarına kıyasla karlılığını kanıtlamış bir yatırım olduğunu söyleyen Selahattin Keten, “Türkiye’nin emlak sektörü konusunda güvenli bir liman haline geldiğini düşünüyorum. Emlak sektörü son 10 yılda olduğu bu yıl da yükselişini sürdürecektir” dedi.

“Türkiye’deki emlak sektörünün her geçen gün gittikçe farklı boyutlarda ivme kazanması beraberinde yaşanılan siyasi süreç, gayrimenkul piyasasında konut balonu olduğu spekülasyonlarına hedef oldu. Bu bağlamda, geçen hafta bir konferansta konuşmacı olarak katılan Nobel ödüllü ekonomist Prof. Robert Shiller’in sözleri, konut sahibi olmak ya da emlak sektöründe yerini almak isteyenlerin soru işaretlerine son noktayı koyduğunu” belirten Selahattin Keten, “Shiller, Türk konut sektöründe çok hızlı bir fiyat artışı olduğunu ancak alarm verici durumda olmadığını söyledi. Bu analizlerin emlak ve ekonomi piyasası için olumlu olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.  

Haliç’e Keten imzası

Keten İnşaat’ın son projesi Keten Haliç, 2 blokta, 72 konut ve ticari birimlerden meydana geliyor. Yaklaşık 4 ay sonra teslim edilmesi hedeflenen proje alanı, 108 metrekare olan 2+1’ler ve 150 metrekare olan 3+1’lerden oluşuyor.