Emlak Yasası mahalle emlakçılığının sonu olacak

Century 21 Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Önder Uzel, bu yıl çıkması planlanan emlakçılık yasasının sektöre büyük bir katkı sunacağını söyledi

Emlak Yasası mahalle emlakçılığının sonu olacak

Bu yıl çıkması planlanan Emlak Yasası'nın sektör için büyük bir önem taşıdığını söyleyen Century 21 Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Önder Uzel, mahalle emlakçılığı döneminin kapanmak üzere olduğunu söyledi. Uzel:

"Günümüzde gayrimenkul alım-satımlarında pek çok kişi, bünyesinde profesyonelleri barındıran marka haline gelmiş gayrimenkul danışmanlığı firmalarından destek alıyor. Böylece alırken, satarken ve kiralarken doğru fiyata, doğru yerde yatırım yapma imkanına sahip oluyor..." dedi. 

Neden gayrimenkul danışmanlarından destek almalıyız?
Gayrimenkul alım, satım ve kiralamanın uzmanlık gerektiren bir alan olduğunu, ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir ortamda gayrimenkul rekabeti ve kredi taleplerinin doğru yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Uzel, sektörde basit görünen ama doğru yapıldığına inanılan şeylerin zamanla büyük zararlar verdiği konusunda uyarılarda bulundu. Uzel, gayrimenkul uzmanının, zaman ve hız kazandırdığını, iyi bir asistan hizmeti gördüğünü, tasarruf ve para yönetiminde akılcıl önerilerde bulunduğunu ve tecrube bilgi kazanımında da önemli bir rol oynadığını belirterek, tercih etme hakkı, yasallık, pazarlık gücü, şeffaflık, iyi bir arşiv gibi hususlarda da önemli destekler sunduğunu söyledi. 

Emlak Yasası mahalle emlakçılığının sonu olacak

Sektör amatörlüğü affetmez
Uzel gayrimenkul sektörünün amatörlüğü affetmediğini de vurgulayarak:

"Özellikle konut sektöründe 'satın alırken kazanmak' altın kural haline gelmiş durumunda. Bu nedenle profesyonel hizmet veren gayrimenkul danışmanlık firmalarından hizmet almak; alım, satım ve kiralamada kar ettirdiği gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Bu nedenle yeni çıkacak yasayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Emlak Yasası mahalle emlakçılığının sonu olacak