Emlak Yasası sektörü disipline edecek

ERA Gayrimenkul Franchise Satış Direktörü Kadir Tümen, "Emlak Müşavirliği Yasası"nın yürürlüğe girmesiyle birlikte gayrimenkul sektörünün disipline olacağını söyledi

Emlak Yasası sektörü disipline edecek

ERA Gayrimenkul Franchise Satış Direktörü Kadir Tümen, "Emlak Müşvarliği Yasa Tasarısı" ile ilgili değerlendirmesinde, düzenlemenin yasalaşması halinde gayrimenkul sektörünün disipline olacağını söyledi. Tasarının yasalaşması ile birlikte işin yalnızca konunun uzmanı eğitimli kişiler tarafından yürütüleceğini vurgulayan Tümen:

"Yasanın çıkması ile birlikte kurumsal ofislerin sayısı artacak, gayrimenkul sektörü vizyon ve sinerji yakalayacak. Son kullanıcıların kurumsallık bilinci pekişecek ve gayrimenkul yatırım danışmanlığı sektörü istihdam açısından da oldukça rahatlayacak" dedi. 

Emlak Yasası sektörü disipline edecek

Yüksek kazanç için kurumsallaşma şartı
ERA Gayrimenkul'un eğitim faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen "Gayrimenkul Sektörü ve Kurumsallaşma" konulu seminerde konuşan Tümen, yüksek kanaç hedefi taşıyan girişimciler için de kurumsallaşmanın önemine vurgu yaptı. Tümen eğitim sistemi ve teknolojik altyapının da yatırımın geri dönüş sürecini kısalttığını belirterek:

"Gayrimenkul sektöründe yüksek kazanç hedefleyen girişimcilerin kurumsallaşması kaçınılmaz. Hizmet ve destek kalitesinin en yüksek olduğu markalar girişimcilerin riskini azaltırken, eğitim sistemi ve teknolojik altyapı sayesinde yatırımlarında geri dönüş süresini de kısaltıyor" ifadelerini kullandı. 

Bugün halen 33 ofisi ile hizmet vermeyi sürdüren ERA Türkiye  2016 yılı sonuna kadar bu rakamı 60’a çıkarmayı hedefliyor.