Empatiq’den KOBİ'lere santral kiralama desteği

Türkiye'nin önde gelen firmalarından Empatiq İletişim Teknolojileri, KOBİ'lere sunduğu kiralama hizmeti ile alanında bir İLK’e imza attı

Empatiq’den KOBİ'lere santral kiralama desteği

12 Aralık 2013 / emlakwebtv
Telekomünikasyon sektörünün öncü firmalarından Empatiq İletişim Teknolojileri'nin 1 Aralık 2013 tarihi itibari ile sunmaya başladığı Finansal Kiralama Hizmeti, KOBİ'lere büyük avantajlar sağlıyor.

Firmalara 48 aya varan vadelerle ödeme yapma imkanı
Finansal Kiralama Hizmeti, santral sistemine sahip olmak ya da mevcut santral sistemini yenilemek isteyen firmalara 48 aya varan vadelerle ödeme yapma imkanı sunuyor. Ayrıca, Empatiq Finansal Kiralama hizmetinden faydalanan firmalar, dilerse hiçbir ek ücret ödemeden vade bitiminde santral sistemini satın alabiliyor.

Firmalara vergi avantajı da sağlayan kiralama sistemi sayesinde, kurumlar, kiralama sürecinde ödenen tutarları, ödeme tarihinde muhasebeleştirerek, bu giderleri vergi matrahından düşebiliyor. Böylelikle KOBİ'ler diledikleri santral sistemlerine çok daha ekonomik koşullarla sahip olabiliyor.

Sağlam: “Empatiq İletişim Teknolojileri hem daha esnek hem de daha ekonomik olan iletişim sistemlerini sunuyor”
Teknoloji ürünleri konusunda Finansal Kiralama hizmetinin KOBİ'lere sağlayacağı avantajları vurgulayan Aykut Sağlam, yurt dışında uzun yıllardan beri uygulanan bu sistemin Türkiye'de de kısa bir süre içerisinde yaygınlaşacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Empatiq İletişim Teknolojileri, kurumlara, geleneksel iletişim sistemlerine göre hem daha esnek hem de daha ekonomik olan internet tabanlı iletişim sistemlerini sunuyor. Bu iletişim sistemleri firmaların verimliliğini artırıyor. Empatiq Finansal Kiralama sistemi ile internet tabanlı iletişim sistemleri olarak adlandırdığımız IP tabanlı santralleri kurumlara kiralıyoruz. Kurumlar böylelikle IP tabanlı sistemlerin avantajlarından faydalanırken ek olarak kiralama sisteminin, vergisel avantajlarından da istifade edebiliyorlar."