Emre Arolat, Londra Mimarlık Festivali’nde

Emre Arolat Londra Mimarlık Festivali’nde, “İstanbul Londra’laşıyor mu?” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek

Emre Arolat, Londra Mimarlık Festivali’nde

4 Temmuz 2012

Emre Arolat, dünyanın en önemli mimarlık etkinliklerinden olan Londra Mimarlık Festivali (London Festival Of Architecture) kapsamında, 6 Temmuz 2012 Cuma saat 17:30’da The Hub: King’s Cross’da ‘Is Istanbul On The Way of Londonisation?’ ( ‘İstanbul Londralaşıyor mu?’) başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.
Milliyet’in haberine göre, moderatörlüğünü WAF (World Architectural Forum) Başkanı ve Ağa Han Komitesi eski Başkanı Prof. Dr. Süha Özkan’ın üstleneceği etkinlikte Arolat, İstanbul’un güncel muhafazakar-neoliberal politikalar altındaki hızlı kentsel gelişimi ile Londra’nın 80’li yıllarda geçirdiği dönüşümü karşılaştırarak İstanbul’un bugün içinde bulunduğu süreçte mimarlığın rolünü sorgulayacak.  Dünyaca ünlü mimarlık kuramcısı Charles Jencks’in konu hakkındaki değerlendirmesi ile devam edecek olan etkinlik; Süha Özkan, Charles Jencks ve Emre Arolat’ın gerçekleştireceği panelle son bulacak. 
23 Haziran – 23 Eylül tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek olan International Design and Architecture Showcase kapsamında gerçekleşecek olan etkinlik kapsamında 25 Haziran – 8 Temmuz arasında Londra’nın değişik bölgelerinde sergiler, paneller, konuşmalar düzenlenecek.