Emrullah Eruslu, XPS derneği’nin başkanı oldu

XPS, ısı yalıtımı sanayicileri derneğinin yeni yönetim kurulu başkanlığı’na ERYAP CEO’su Emrullah Eruslu getirildi

Emrullah Eruslu, XPS derneği’nin başkanı oldu

12 Kasım 2013 / emlakwebtv
İlk genel kurulunu 2006 yılında yaparak resmi olarak faaliyete başlayan XPS Derneği, Türkiye’de ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapan XPS Ekstrude Polistiren Isı Yalıtım Levhası üreticilerini bir çatı altında toplamayı amaçlıyor. Ülkemizdeki ısı yalıtım bilinci eksikliği, kalitesiz üretim ve haksız rekabete karşı mücadele eden XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, altı yılı aşkın süredir sektöre ve kamuoyuna yönelik bir bilgilendirme kampanyaları yürütüyor.

Eruslu: “pazar denetimlerini yapacak kişi ve kuruluşları bilgilendirerek haksız rekabeti önlemeye çalışılacağını vurguladı”
Önümüzdeki dönemde faaliyetlerini hız kesmeden sürdüreceğini bildiren derneğin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu, ülkenin giderek artan enerji ihtiyacı ve binalarımızdaki ısıtma ve soğutma için harcanan enerjinin maliyetine bir kez daha dikkat çekti. Eruslu, ısıtma ve soğutma giderlerinde en az yüzde 50 tasarruf sağlamasının yanı sıra hava kirliliği ve küresel ısınmaya karşı da savaş açan ve su emmeme, düşük ısı iletkenlik değeri gibi üstün nitelikleri ürün XPS’in, ısı yalıtımı için ideal bir malzeme olduğunu anlatmaya devam edeceklerini açıkladı. Isı Yalıtımının Binalarda beklenen enerji verimliliğinin sağlanması için kaliteli, standartlara uygun CE belgeli olmasına ve gerekli kalınlık hesapları yapıldıktan sonra doğru işçiliklerle uygulanmasının önemine dikkat çeken Eruslu, önceki dönemlerde olduğu gibi Derneğin bundan sonra da yapı karar vericilerinin tüm bu konularda bilinçlenmesini sağlamak için yapılan tüm faaliyetlerine ara vermeden devam edeceklerinin altını çizdi. Eruslu, XPS Derneği olarak, Standartlara uygun üretim yapmayan, ısı yalıtım malzemesi üreticilerinin ürettikleri kalitesiz ürünlere karşı pazar denetimlerini yapacak kişi ve kuruluşları bilgilendirerek haksız rekabeti önlemeye çalışılacağını vurguladı.