En Başarılı İş Adamı: Ağaoğlu

Akademetre tarafından yapılan 2014 Yılı En'ler araştırması, iş dünyasının en başarılı iş adamları ve kurumlarını belirledi

En Başarılı İş Adamı: Ağaoğlu

Akademetre tarafından yapılan 2014 Yılı En'ler araştırması, iş dünyasının en başarılı iş adamları ve kurumlarını belirledi. 07-14 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 18 yaş ve üstü 453 kişi ile online ve yüz yüze yapılan araştırmaya göre Ali Ağaoğlu, 2014'ün en başarılı iş adamı seçildi.

En başarılı kurum Koç Holding
Yapılan araştırmaya göre yüzde 10,6 katılımcı oyu ile iş dünyasının en başarılı kurumu Koç Holding oldu. Koç Holding'in ardından sırasıyla; Yıldız Holding (yüzde 6.6), Sabancı Holding (yüzde 5.3) ve TC. Merkez Bankası (yüzde 5.3) geliyor.

En Başarılı iş adamı Ali Ağaoğlu
Aynı araştırmaya göre Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, iş ve ekonomi alanında %11,3 oranla 2014 yılının en başarılı ismi seçildi. Ağaoğlu'nun ardından yüzde 9,9 oran ile Murat Ülker ve Ali Koç gelirken, serveti 2014 yılı itibariyle 2,1 milyar Amerikan doları olan ve en zengin iş adamları arasında yer alan Ferit Şahenk en başarılı bulanan üçüncü iş adamı oldu. Özellikle yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği yarışma programları ile gündemden düşmeyen Acun Medya'nın sahibi Acun Ilıcalı ile Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ise listenin dördüncü sırasında yer aldı.