En büyük 500'de 21 İMSAD üyesi

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde bu yıl, İMSAD üyesi 21 firma yer aldı

En büyük 500'de 21 İMSAD üyesi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, İstanbul Sanayi Odası tarafından her sene geleneksel olarak hazırlanan "İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde 21 firma ile temsil edildi. Demir-çelik, alüminyum, çimento, cam, plastik, seramik, kimya ve yapı gereçleri gibi farklı iş alanlarında faaliyet gösteren 21 firmasıyla İMSAD, 2014 yılında ülke ekonomisine 16.9 milyar TL'lik, ne üretimden satış katkısı sunmuş oldu. 

İMSAD üyelerinin 500 Büyük listesinde yer almalarıyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye İMSAD BAşkanı Fethi Hinginar, inşaat malzemeleri sektörünün dev potansiyelinin bir kez daha gözler önüne serildiğine dikkat çekti. Hinginar: 

" 21 üyemiz, 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alarak 2014 yılında 16,9 milyar TL tutarında, net üretimden satışları ile ekonomiye fayda sağlamış ve geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye İMSAD’ın en büyük gururu olmuştur. İnanıyoruz ki, ülke olarak, üretime dayalı sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak tedbirleri almamız ve yapısal reformları hızla gerçekleştirmemiz, sektörün gelişmesindeki ivmeyi artıracaktır.” dedi.

500 büyük listesinde yer alan İMSAD firmaları
İSO 500 Büyük Sanayi Kuluşu Listesine giren İMSAD Üyesi Şirketler ise şöyle: 

"Çolakoğlu Metalurji, Assan Alüminyum, Akçansa Çimento, Çimsa Çimento, Trakya Cam, Betek Boya ve Kimya Sanayi, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, DYO Boya Fabrikaları, Nuh Çimento, Schneider Elektrik, Türk Demir Döküm Fabrikaları, Polisan Boya, İzocam, Jotun Boya, Kale Kilit ve Kalıp, Georg Fischer Hakan Plastik Boru ve Profil, Traçim Çimento, Seranit Granit Seramik ve Marshall Boya ve Vernik Sanayi ile Kalekim Kimyevi Maddeler"