En büyük imarlı arsaya rekor satış

İnşaatı süren Körfez Geçiş Köprüsü'nün Yalova ayağında, Aydın Group'a ait Nurova Çiftliği'nin, 3 bin 200 dönümlük kısmı, 80 milyon dolara satıldı

En büyük imarlı arsaya rekor satış

Cumhuriyet tarihinin en büyük arsa satışlarından biri Mayıs ayı içinde Yalova'da gerçekleşti. İnşaatı halen devam etmekte olan Körfez Geçiş Köprüsü gişelerine yakın bir mesafede bulunan ve Aydın Group'a ait Nurova Çiftliği'nin bir kısmı, Tema Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ve Ziylan Grup patronu Mehmet Ziylan'ın da içinde bulunduğu 5'li bir konsorsiyum tarafından satın alındı.

80 milyon dolar ödendi
Cumhuriyet'te yer alan Şehriban Kıraç imzalı habere göre, konsorsiyum, Nurova Çiftliği'ne ait 3 bin 300 dönümlük araziye 80 milyon dolar ödedi. Konuyla ilgili olarak Aydın Group yöneticileri herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Haberde satış anlaşmasının Mayıs ayı içerisinde gerçekleştiği bilgisi de yer alıyor. 

Arsa fiyatları artırır
Satışla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yalovalı Gayrimenkul Danışmanları ise arazinin şehir merkezine 7 km uzaklıkta ve İstanbul-İzmir Otobanı gişelerinin yakınında bulunduğunu açıkladı. Körfez Geçiş Köprüsü'ne 15 km uzaklıkta bulunan arsanın, köprünün kullanıma açılmasının ardından fiyatını daha da artırması bekleniyor.