En İyi Dönüşüm Projesi: Concord İstanbul

Türkiye'nin en iyi gayrimenkul projelerinin ödüllendirildiği Sign of the City yarışmasında En İyi Dönüşüm Projesi Kategorisinde ödülü, Teknik Yapı'nın Concord İstanbul projesi kazandı

En İyi Dönüşüm Projesi: Concord İstanbul

Türkiye'nin en büyük proje ve firmalarının yarıştığı "Sign of the City" etkinliği 4 Kasım'da Hilton İstanbul Bomonti'de gerçekleştirildi. Etkinlikte "En İyi Dönüşüm Projesi" ödülü Teknik Yapı tarafından hayata geçirilen Concord İstanbul'a verildi.

En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi ödülü: Concord İstanbul'un
Teknik Yapı tarafından Fikirtepe'de hayata geçirilen Concord İstanbul, Türkiye'nin en iyi projelerinin yarıştığı "Sign of the City" etkinliğinde "En İyi Dönüşüm Projesi" ödülünü almaya hak kazandı. Fikirtepe'de gerçekleştirilen kentsel dönüşüm sürecinin öncülerinden biri olan Concord İstanbul projesi, ilk kat irtifakı kurulan proje olma özelliğinin yanı sıra, tüm dairelerin kısa sürede satılmasıyla da dikkat çekti. 

 

En İyi Dönüşüm Projesi: Concord İstanbul

 

Dönüşümdeki başarıdan doğan ödül
Teknik Yapı'nın İstanbul'da dönüşüm projelerine 1974 yılında başladığına vurgu yapan Umut Durbakayım, Bağdat Caddesi başta olmak üzere Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilen dönüşüm projelerinin halen ayakta olduğunu vurguladı. Durbakayım, Concord İstanbul projesinde devletin de kentsel dönüşüm projelerinde oynadığı rolün büyük etkisi olduğunu belirterek:

"Bu zorlukları yaşadık ama başarıyla aştık. Teknik Yapı’nın 40 yılı aşan dönüşüm deneyimi bize burada büyük bir avantaj sağladı. Fikirtepe’deki ilk ruhsatı alma, ilk kat irtifakını kurma ve satışa sunduğu ilk projesinin tamamının satılması gibi önemli başarılara imza attı. Sonuç olarak bu güzel ödülü almaya hak kazandığımız için gururluyum”  ifadelerini kullandı. 

Dönüşümün öncüsü Concord İstanbul
Toplamda bin 185 bağımsız bölümden oluşan Concord İstanbul projesi E-5 ve TEM otoyollarının kesişme noktasında yer alıyor. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı
Proje Bilgisi: Concord Istanbul