En İyi Ulusal Buluş Ödülü, Katlanabilir Ahşap Tuğla'nın oldu

Türkiye'de ilk kez düzenlenen Uluslararası Buluş Fuarı kapsamında verilen En İyi Ulusal Buluş Ödülü, "Katlanabilir Ahşap Tuğla" ürününün oldu

En İyi Ulusal Buluş Ödülü, Katlanabilir Ahşap Tuğla'nın oldu

3-6 Mart tarihleri arasında ilk kez düzenlenen Uluslararası Buluş Fuarı kapsamında verilen Wipo En İyi Ulusal Buluş Ödülü, Brick B tarafından geliştirilen "Katlanabilir Ahşap Tuğla" ürününe verildi. Ödül Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık tarafından verildi.

En İyi Ulusal Buluş Ödülü, Katlanabilir Ahşap Tuğla'nın oldu

10 günde ustasız ev
En önemli özelliği güvenilirlikle yatırımcıların dikkatini çeken Katlanabilir Ahşap Tuğla, tasarımında değişiklik yapılabilmesine olanak tanıyan ergonomik özelliklere sahip. Ürün hakkında bilgi veren tasarımcı Adem Arıbaş, ürünün inşaat sektörüne ve iç mimariye sayısız avantajlar sağlayacağını belirterek:

"Katlanabilir ahşap tuğlanın yeryüzünde bir benzeri yok! Katlanabiliyor, tekrar tekrar kurulabiliyor. Molozu olmayan tek yapı malzemesi. Katlanabilir ahşap tuğla ile hiçbir ağır makina ve hatta iskele kullanılmadan 60 metrekarelik bir ev sıfırdan 4 kişi ile 10 günde yapılabiliyor" ifadelerini kullandı. 

4 kat küçülebilen ürün
Gerektiğinde metrekarelerin büyümesine olanak tanıyan ürünün nakliye hazarının 0 düzeyinde olduğunu ve 4 kat düzeyinde küçülebilme özelliğine sahip olduğunu belirten Arıbaş:

"Ürünümüzün patenti 135 -ülkede koruma altına alındı. Katlanabilir ahşap tuğla ile başta ABD, AB ülkeleri, Japonya gibi “kendin yap” /Do it yourself) kültürünün geliştiği gelişmiş ülkeleri hedefliyoruz..." dedi.