En İyi Yapı Malzemesi: PonceBloc

PonceBloc, Arkitera tarafından düzenlenen törende En İyi Yapı Malzemesi Ödülü’ne layık görüldü

En İyi Yapı Malzemesi: PonceBloc

Türkiye pazarına girdikleri günden bu yana, farklı tip projelerde tercih edilen PonceBloc ürünleri sektöründe inovatif özellikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. PonceBloc, bu kez de 2014'ün Raf Yapı Malzemesi Ödülünü Taşıyıcı Sistemler, Kaba ve İnce Yapı Bileşenleri kategorisinde almaya hak kazandı.

PonceBloc'a ödül
İlk defa 2008 yılında dağıtılmaya başlanan ve bu sene altıncısı verilen ödül, ürünün performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış koşullara dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye kattığı değer kriterlerine göre veriliyor. 19-20 Kasım'da Four Seasons Bosphorous Hotel'de düzenlenen ARKIMEET'in kapanışı Arkitera Ödülleri'nin sahiplerine sunulduğu ödül töreni ile yapıldı. 

PonceBloc

Levent Çırpıcı, Bülent Güngör, Gül Güven, Serter Karataban ve Aslıhan Tavil'in oluşturduğu seçici kurulun değerlendirilmesi sonucunda ödüle layık görüldü.

Kolay uygulama ve uzu ömür
Türk inşaat sektörünün yeni yapı elemanı olarak hafifliği ile devrim yaratacak olan PonceBloc; Fransız know how'ı, Alman teknolojisi ve dizaynı ile Kayseri'de üretiliyor. Ponzadan üretilen PonceBloc, hafifliğinin yanı sıra çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir doğal bir ürün. Üstün ısı ve ses yalıtım performansına sahip PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de fark yaratıyor.