En iyi zemin malzemesi karo

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Almet Tahsin Yamaner, toplu kullanım alanlarının iç ve dış zeminlerine en uygun zemin malzemesinin porselen karo olduğunu söyledi

En iyi zemin malzemesi karo

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Ahmet Tahsin Yamaner, toplu kullanım alanlarının iç ve dış zeminlerine en uygun zemin malzemesinin porselen karo olduğunu söyledi. Yamaner, üretiminde kullanılan killerin, çok daha sağ olması ve tane boyutlarının çok daha ince olması nedeniyle yüksek dayanıklılık sağlandığını belirterek: 

'Porselen karolar bünyelerine neredeyse hiç su emmezler. Doğru standartlarda üretilen bir porselen karonun su emme değeri yüzde 0,05'in altındadır. Ortak kullanım alanlarında çok yoğun yaya trafiğine maruz kalındığı için, alışveriş merkezleri, otel, okul, havaalanı gibi kamuya açık alanlarda, özellikle aşınmalara, çizilmelere ve darbe dayanımına dayanıklı yüksek mukavemetli malzemeler kullanılmak gerekir. Porselen karo yüzeylerine yapılan farklı aplikasyonlarla ürünlere antibakteriyel ve antigraffiti özellikleri de eklenebilir.' dedi. 

Porselen karo nedir?
Yüksek sıcaklıkta pişirildiğinden su emmeyen, dona ve sıcaklığa dayanıklı olduğundan her tür iklim özelliklerinde iç ve dış mekanlarda kullanılabilen porselen karolar, kırılmaya, eğilmeye, aşınmaya, lekeye ve kimyasallara karşı yüksek direnç gösteriyor. Güneş ışığından etkilenmeyen malzeme, hijyenikliği nedeniyle bakterileri bünyesinde barındırmıyor ve kolay temizlik sağlıyor.

Porselen karoları üstün kılan niteliklerden bir diğeri de kolay döşenebilir olması. Büyük ebatlarda zengin çeşitliliğe sahip olan porselen karolar, yüzey zenginlikleri ile şehir hayatının hızlı temposunda mekanlara estetik, işlev, dinamizm ve kalite katıyor.